Kajakiem przez życie 

  • 13.05.2018, 07:00
Kajakiem przez życie
Augustowski Klub Sportowy Sparta może pochwalić się wieloma zdolnymi zawodnikami. Świadczą o tym sukcesy czołowych sportowców klubu. W połowie marca działacze klubu podsumowali osiągnięcia sportowców z poszczególnych sekcji. W tym wydaniu omówimy naszych kajakarzy.

W sekcji kajakarstwa w grupie młodzicy i dzieci trenera Jerzego Grąbczewskiego swoje zdolności i formę w roku 2017 szlifowało 14-17 zawodników w wieku od 10-14 lat. Nie zabrakło też w tej grupie utytułowanej Edyty Dzieniszewskiej-Kierkla, która rok poolimpijski potraktowała regeneracyjnie, do treningów wróciła w październiku po urodzeniu dziecka.

-W okresie letnim były prowadzone ogólnodostępne zajęcia dla dzieci oprócz treningu podstawowego, przez które przewinęło się około 22 osób –informuje J. Grąbczewski. –Moi podopieczni przygotowując się do startów uczestniczyli też w zgrupowaniach sportowych w okresie zimowym w Szklarskiej Porębie i dwóch letnich w miejscowości Danowskie.

Generalnie zawodnicy z sekcji kajakarstwa trenują codziennie w okresie wiosna – lato –jesień, trening podstawowy odbywa się na wodzie, a treningi uzupełniające na siłowni oraz bieg w terenie.

-Natomiast w okresie zimowym, kiedy schodzimy z wody, trening ogólnorozwojowy prowadzony jest na sali gimnastycznej.Oprócz biegów i treningów siłowych prowadzony jest też trening na ergometrach kajakowych i wioślarskich –dodaje Jerzy Grąbczewski.

W sekcji kajakarstwa trenuje także radny Adam Wysocki, zdobywca między innymi dwóch złotych, dziewięciu srebrnych oraz siedmiu brązowych medali w mistrzostwach świata w kajakarstwie. Adam pod swoimi skrzydłami ma juniorów. 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe