Turyści będą mieli łatwiej 

  • 2.05.2018, 14:57 (aktualizacja 02.05.2018 17:10)
Turyści będą mieli łatwiej
Po dokonanym remoncie Centrum Informacji Turystycznej rozpoczyna pracę w nowej lokalizacji. Ważna z punktu widzenia turystów i mieszkańców instytucja od drugiej połowy kwietnia znajduje się w części budynku poczekalni PKS przy Rynku Zygmunta Augusta. Jest to siedziba tymczasowa, gdyż docelowo CIT ma powrócić do tzw. Atola. Nie stanie się to szybko, dlatego obecny wariant jest dobrym rozwiązaniem.

Trudności lokalowe CIT-u

O trudnościach lokalowych Centrum Informacji Turystycznej wiemy od dawna. Przez lata instytucja znajdowała się wewnątrz popularnego Atolu gdzie turyści, ale również mieszkańcy Augustowa mogli zasięgnąć fachowej porady na temat historii czy organizowanych w mieście wydarzeń i atrakcji. W budynku mieściła się także toaleta miejska. Od wielu miesięcy szklany obiekt stoi jednak zamknięty. Przeprowadzkę wymusił stan techniczny budowli, który pozostawia bardzo wiele do życzenia. Nieszczelności skutkowały m.in. zalewaniem biur pracowników CIT, ale dużo groźniejszymi konsekwencjami było to, że woda powodowała przebicia elektryczne. Tym samym obiekt nie spełniał norm bezpieczeństwa. Na początku ur. mówiono o konieczności wymiany dachu, osuszenia fundamentów, zapowiadano remont i niezbędną modernizacją. Jednak dopiero profesjonalna ekspertyza, która wpłynęła do urzędu miasta 11 grudnia pokazała jednoznacznie, że obiekt jest zużyty w zaledwie 13 procentach.

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
www
www 3.05.2018, 09:38
Mieszkańcy wiedzą gdzie to jest , gorzej z turystami, brak szyldu, no i kompetencje tych Pań wiele dają do myślenia. Nie wspomnę o ubiorze.
Kolo
Kolo 2.05.2018, 17:58
Budynek jest ale fu kcjonalność pozostawia wiele do życzenia

Pozostałe