Egzaminacyjny maraton gimnazjalistów  

  • 2.05.2018, 09:06
Egzaminacyjny maraton gimnazjalistów
Trzy dni stresu i ogromnego wysiłku intelektualnego mają za sobą augustowscy uczniowie trzecich klas gimnazjalnych. Wszystko za sprawą egzaminu gimnazjalnego, którego wyniki są brane pod uwagę przy rekrutacji się do wymarzanego liceum czy technikum. Zdaniem gimnazjalistów tegoroczny egzamin nie należał do najłatwiejszych i w wielu przypadkach zadania były ogromnym zaskoczeniem.

275 uczniów klas trzecich augustowskich gimnazjów, zarówno miejskich, jak i powiatowych ma za sobą egzaminacyjny maraton. Egzamin gimnazjalny pisało w Augustowie także 11 dorosłych. Egzaminy rozpoczęły się w środę, 18 kwietnia, testem z historii i wiedzy o społeczeństwie. Tego samego dnia gimnazjaliści pisali egzamin z języka polskiego. Drugiego dnia egzaminu, czyli 19 kwietnia uczniowie zmagali się naukami przyrodniczymi, w których skład wchodziła fizyka, chemia, geografia i biologia. Potem po krótkiej przerwie młodzież zasiadła do testu z matematyki. Trzeci dzień egzaminu gimnazjalnego upłynął pod znakiem języków obcych. Młodzi ludzie rozwiązywali test z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub francuskiego. W tym przypadku bowiem uczniowie wybierali, jaki język obcy będą zdawać. Jak mówią augustowscy gimnazjaliści ten trzydniowy egzaminacyjny maraton do najłatwiejszych nie należał.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe