Burmistrz spokojny, prokurator znowu bada

  • 12.04.2018, 12:52 (aktualizacja 12.04.2018 13:08)
  • Bartosz Lipiński
Burmistrz spokojny, prokurator znowu bada
Powraca głośna sprawa, która poruszyła lokalną opinię publiczną kilka miesięcy temu. Pełnomocnik urzędniczki posądzającej burmistrza o mobbing złożył zażalenie od decyzji o umorzeniu postępowania, a prokurator zdecydował o jego wznowieniu. Wojciech Walulik przekonuje, że jest niewinny i spokojnie czeka na dalszy rozwój sytuacji.

Pod koniec października ubiegłego roku w ogólnopolskich mediach pojawiła się informacja, że jedna z pracownic urzędu miasta złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza Augustowa Wojciecha Walulika. Potwierdził to wówczas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz. Urzędniczka posądzała burmistrza, a swego pracodawcę o uporczywe nękanie i upokarzanie. Ze słów rzecznika wynikało też, że w zawiadomieniu pojawia się motyw o zabarwieniu erotycznym. Sprawa ta w efekcie trafiła do prokuratury w Suwałkach. Prokuratura analizowała nagrania przedstawione przez urzędniczkę. Na ich postawie nie stwierdzono, że jej przełożony był wobec niej napastliwy. Kontakty miały odbywać się za przyzwoleniem obu stron. W lutym zapadła nieprawomocna decyzja o umorzeniu postępowania. Krystyna Szóstka, zastępca prokuratora rejonowego w Suwałkach w rozmowie z naszą gazetą tłumaczyła wówczas, że sprawa była oparta o zeznania, analizę nagrań i danych od operatora sieci komórkowych, a po ich sprawdzeniu nie można jednoznacznie stwierdzić czy doszło do zarzucanego burmistrzowi czynu. Pełnomocnik urzędniczki złożył jednak zażalenie, do którego przychylił się prokurator. Umorzenie uchylono, a sprawa rzekomego mobbingu będzie znów rozpatrywana.

-Postępowanie wznowiono z uwagi na zażalenie pełnomocnika. Prokurator przychylił się do tego zażalenia, a kwestie w nim podnoszone zostaną dodatkowo rozpoznane. Prokurator może na nowo umorzyć postępowanie lub zlecić policji inne czynności do wykonania. Dochodzenie jest przedłużone do 16 kwietnia. Trudno powiedzieć czy jest to wystarczający czas i czy dochodzenie nie zostanie przedłużone na dalszy okres –przekazała w rozmowie z Przeglądem Powiatowym prokurator Joanna Orchowska z Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. O komentarz do sprawy poprosiliśmy również burmistrza. Wojciech Walulik jest bardzo oszczędny w słowach. Konsekwentnie podkreśla, że jest niewinny i spokojnie czeka na rozwój sytuacji.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ajajaj
Ajajaj 25.04.2018, 23:51
A Renia swoje
Zwiędła Ruta
Zwiędła Ruta 25.04.2018, 17:09
Mocno się starali tkacze z nm, aby coś utkać , ale na marnej i przegniłej osnowie nic nie wychodzi. same dziury . Uprząszniczka nadszarpnięta i tyle.
Była Koleżanka radnych
Była Koleżanka radnych 25.04.2018, 16:36
Każdy to wiedział ze nic takiego nie miało miejsca. Jak się na takich doradców to i tak sprawy się kończą. Dalej niech pani ich słucha.Ja na szczęście już przestałam i idę własną drogą
Pytam
Pytam 25.04.2018, 17:14
Skoro każdy wiedział że nic takiego nie miało miejsca Koleżanko, to kto chciał zrobić interes na tej prowokacji? I dlaczego?
Ona tam była
Ona tam była 25.04.2018, 20:21
zapytaj tych którzy urządzili naradę/spotkanie z Sekretarz miasta u Mirka w firmie. Przyszło chyba całe nm i p, Agnieszka choć wówczas była na zwolnieniu lekarskim. Odbyło się to jeszcze przed złożeniem do prokuratory zawiadomienia przez nią o mobbingu. Co takiego ustalali radni z chorująca panią sekretarz? dlaczego ona postanowiła mimo zwolnienia lekarskiego jechać do drugiego miasta i prowadzić długie rozmowy? Ciekawa chronologia zdarzeń,,,,, .
Yyyy
Yyyy 25.04.2018, 21:11
Jakiego Mirka? Zastępcę?????
Nie ten Mirek chyba
Nie ten Mirek chyba 25.04.2018, 22:03
Były zastępca nie był nigdy radnym nm bo nie uzyskał wymaganej liczby głosów. Kiedy p
oprzednio startowa£ z p Korzuchowskim też nie wszedł. Firmy też raczej nie ma. To nie on.
Jan
Jan 25.04.2018, 19:29
Tkacze. Nie tylko ją. Wszyscy mieli być nietknięci. Prawda okazała się inna.
Czytelnik
Czytelnik 25.04.2018, 11:42
Wiadomo już że prokuratura po raz drugi umorzyła postępowanie zainicjowane przez sekretarz miasta przeciw burmistrzowi. Burmistrzowi zarzutów nie postawiono, w materiale zgromadzonym i przedstawionym przez p Agnieszkę nie znaleziono dowodów na mobbing stalking czy molestowanie. Sprawa jasna. Są już doniesienia w mediach.
Spokojny
Spokojny 25.04.2018, 11:01
Prokuratura po raz drgi umorzyła śledztwo w sprawie mobbigu o który wniosła Sekretarz Miasta wobec jej osoby. Prokuratura nie dopatrzyła się znamion zarzucanych przez panią Agnieszkę czynów.
Za radiem białystok dzisiaj
Za radiem białystok dzisiaj 25.04.2018, 10:03
Po ponownej analizie dowodów prokuratura suwalska ponownie uznała iż burmistrz nie popełnił czynów zarzucanych mu przez panią sekretarz urzędu. Po raz kolejny umorzyła śledztwo w tej sprawie gdyż dowody wniesione przez Sekretarz Urzędu w żadnym razie nie potwierdzają wniesionego przez nią doniesienia
kierowniczka
kierowniczka 13.04.2018, 15:24
Bardzo wątpię w ten "spokój" burmistrza, bardzo, bardzo.
ja_wor_
ja_wor_ 13.04.2018, 15:19
Myślał wchodząc na stołek, że wszystkie białogłowy będą mdlały na jego widok i lgnęły do niego jak muchy do ........ no wiecie czego, a tu masz są takie które mają mocny kręgosłup moralny. To nie szkółka her burgermayster!

Trzeba bylo brać gdzie dawano, a nie pchać się tam gdzie są zasady i przyzwoitość.
michał
michał 16.04.2018, 21:03
Pani Agnieszko jakie umiejętności takie zasady... tak chciała Pani dawać a nikt tego nie przyjął w imię zasad

Pozostałe