Wiedza olimpijska w jednym paluszku

  • 10.04.2018, 18:09
  • Jolanta Wojczulis
Wiedza olimpijska w jednym paluszku
Artur Bobier z II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie oraz Szymon Kozłowski z gimnazjum w SP Białobrzegi zostali zwycięzcami XVI Konkursu Wiedzy Olimpijskiej dla Młodzieży Powiatu Augustowskiego. Tradycyjnie zmagania przeprowadzono w II Liceum Ogólnokształcącym.

Szesnasta edycja Konkursu Wiedzy Olimpijskiej dla Młodzieży Powiatu Augustowskiego, odbyła się we wtorek, 27 marca. W zmaganiach wystartowały cztery szkoły, dwie ponadgimnazjalne i dwie gimnazjalne z reprezentacjami liczącymi od 1 do 10 zawodników i zawodniczek, w sumie 28 uczestników.Młodzież gimnazjalna dodatkowo w konkursie mogła rywalizować o punkty przydatne do rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, a także jak ich koledzy ze szkół średnich,zdobywać cenne nagrody rzeczowe i książkowe przygotowane przez członków Zarządu Klubu Olimpijczyka - Piotra Markiewicza, Zbigniewa Ryniewicza i Artura Kuryło.

-Test składający się z 50 pytań przygotował nasz brązowy medalista olimpijski w kajakarstwie z Atlanty - Piotr Markiewicz –informuje współorganizator konkursu Zbigniew Ryniewicz.

Tradycyjnie część pytań dotyczyła igrzysk starożytnej Grecji, nowożytnego olimpizmu oraz osiągnięć medalowych polskich olimpijczyków.

-W tym roku należało sięgnąć dość głęboko do literatury sportowo-historycznej, aby sprostać pytaniom postawionym w teście. Najlepsi musieli wykazać się wiedzą na ok. 70 % pytań, aby zająć wysokie miejsca. Rywalizacja o sześćczołowychlokat miała bardzo emocjonujący i wyrównany przebieg, gdyż komisja przeprowadziła aż sześć dogrywek wyłaniających najlepszych –dodaje Z. Ryniewicz.

 

W klasyfikacjach drużynowych zwyciężyły ekipy z Gimnazjum w Białobrzegach(opiekunowie: Artur Kuryło i Jan Saczko) oraz II LO w Augustowie (opiekun: Zbigniew Ryniewicz),natomiast II miejsca zajęły szkoły z ZSS STO w Augustowie (opiekun: Aleksandra Sak) oraz I LO w Augustowie (opiekun: Agata Żukowska).

Konkurs został uwieńczony uroczystym wręczeniem nagród dla laureatów. Dekoracji dokonali organizatorzy oraz dyrektor II LO Barbara Koronkiewicz, którzy zachęcali uczestników do pogłębiania wiedzy z zakresu olimpizmu i zaprosili wszystkich na kolejne edycje konkursu.O nagrody rzeczowe, statuetki dla szkół oraz dyplomy zadbali:Piotr Markiewicz i Zbigniew Ryniewicz - Klub Olimpijczyka w Augustowie, Starostwo Powiatowe w Augustowie, Artur Kuryło i Jan Saczko -UKS Białobrzegi oraz Firma AGA – Electronics.

 

Wyniki XVI Konkursu Wiedzy Olimpijskiej dla Młodzieży Powiatu Augustowskiego

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce -Artur Bobier -II LO Augustów

II miejsce-Maciej Sikorski -I LO Augustów

III miejsce -Patryk Urban -II LO Augustów (po dogrywce)

IV -miejsce Emil Witkowski -II LO Augustów (po dogrywce)

V -miejsce Patrycja Rzepnicka -II LO Augustów

VI -miejsce Zuzanna Jóźwik -II LO Augustów

Gimnazja:

I miejsce –Szymon Kozłowski – SP Białobrzegi

II miejsce-Aleksandra Rzepnicka -SP Białobrzegi (po dogrywce)

III miejsce –Cezary Wyszyński -SP Białobrzegi (po dogrywce)

IV -miejsce Emil Witkowski –Tymoteusz Rowiński - ZSS STO w Augustowie

V -miejsce Patrycja Rzepnicka–Łukasz Górski -SP Białobrzegi

VI -miejsce Zuzanna Jóźwik –Radosław Kondracki -SP Białobrzegi (po dogrywce)

 

 

 

 

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe