Z kijkami nad Bystrym  

  • 14.04.2018, 06:04
  • Jolanta Wojczulis
Z kijkami nad Bystrym
Chwycili za kijki i ruszyli na spacer. Mowa o uczestnikach trzeciej edycji Marszu nad Bystrym oraz I Augustowskiego Marszu Seniora, które odbyły się w niedzielę, 8 kwietnia. Pogoda sprzyjała więc chętnych do aktywnego wypoczynku nie zabrakło. Na starcie pojawili się młodzi ludzie oraz seniorzy, którzy stanowili zdecydowaną większość.

-Dzisiejsza impreza ma charakter rekreacyjny propagujący aktywne spędzanie wolnego czasu –poinformował Adam Wysocki z Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. –Każdy kto chciał sprawdzić swoją formę, mógł uzyskać pomiar czasu na dystansie 5 km, lub 2,5 km.

Brak sprzętu nie był problemem, bo kije można było wypożyczyć na miejscu. Organizatorzy udzielali również praktycznych rad na temat Nordic Walking. Miłośników aktywnego spędzania czasu nie zabrakło, aczkolwiek biorąc pod uwagę piękną, słoneczną pogodę, mogłoby ich być więcej.

-Sporo moich znajomych co roku brało udział w tym przedsięwzięciu, w tym roku również zapewniali, że chwycą za kijki, jednak gdy dowiedzieli się, że to w tę niedzielę, zrezygnowali –powiedziała mi pani Zofia. –Powiedzieli mi po prostu, że to pierwsza taka piękna niedziela i że chcą ją spędzić z rodziną u znajomych na grillu.

Być może ci których zabrakło podczas marszu postanowili podobnie, niemniej jednak ci którzy stawili się na mecie, byli przeszczęśliwi.

-Takie przedsięwzięcie to super sprawa -zapewniała zadowolona pani Teresa Malanowska.– Chętnie pomaszerowałam z moimi koleżankami i z pewnością będę brała udział w takich wydarzeniach, bo to nastawia pozytywnie do życia.

-Mnie za bardzo zdrowie nie pozwala na takie długie przechadzki, ale dałam radę i jestem dumna z siebie –dodała Ludgarda Ksepka.

W tym roku w ramach marszu zorganizowano także I Augustowski Marsz Seniora.

-Uwielbiamy spacery z kijkami, dlatego też mieliśmy wkrótce wziąć udział w marszu nornic walking dla seniorów w Wejherowie. Jednak jak dowiedzieliśmy się, że w Augustowie będzie organizowany po raz kolejny już marsz nad Bystrym poprosiliśmy organizatorów o „przygarnięcie” nas–powiedziała mi Helena Jolanta Sołtys z Augustowskiej Rady Seniorów oraz przewodnicząca Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Augustowie. –To był świetny pomysł, bo wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni i pełni energii na cały dzień.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe