Baza będzie lub nie będzie 

  • 10.04.2018, 17:58 (aktualizacja 10.04.2018 18:02)
Baza będzie lub nie będzie
Już w czwartek oddamy w Wasze ręce najnowsze wydanie Przeglądu Powiatowego. Warto udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Przy średniej cenie tygodników w Polsce, która oscyluje w granicach 6-7 zł, cena Przeglądu Powiatowego wydaje się niezwykle przystępna. Miesięcznie na nasz tygodnik wydasz raptem równowartość jednej paczki papierosów. Bardzo zachęcam do kupienia i lektury. A palić nie polecam.

Dostaliśmy od Czytelnika informację potwierdzoną według niego w 200%. Bazy dla kajakarzy nie będzie. Przynajmniej nie w tym roku. Projekt bazy jest niezgodny z przepisami, nie można kontynuować budowy. Wyglądało to na informację prawdopodobną. Udało się nam ją nawet potwierdzić w urzędzie miejskim i u radnych. Otrzymaliśmy informację, że projekt bazy musi być wykonany od początku wraz z operatem wodno-prawnym i pozwoleniami na budowę. Według naszych informatorów sprawa wyglądała beznadziejnie. Koniec budowy miał być przesunięty o kilka miesięcy. Niektórzy wyrażali radość, że znowu się coś nie udało ekipie „trzydziestolatków”. Mimo tego, że jesteśmy postrzegani jako krytycy obecnych władz, radości nie czuliśmy. Zdecydowaliśmy się sprawdzić w kilku miejscach, jaka jest prawda. Poprosiliśmy o wypowiedź burmistrza Walulika, wykonawcę prac na wodzie Andrzeja Masiewicza i przewodniczącego rady miejskiej Filipa Chodkiewicza. Zebrany materiał jest niezwykle ciekawy. Dlatego zachęcam do przeczytania artykułu Joli Wojczulis „Baza będzie lub nie będzie”.

Burmistrz od kilku miesięcy nie może spać spokojnie. Problem goni problem. Nie dość, że sama funkcja stała się dość niewdzięczna, nie dość że przybyło mu nie tyle przeciwników politycznych, co wrogów, to jeszcze ma na głowie prokuratora. Sprawę opisywaliśmy już wielokrotnie, a teraz do niej wracamy. Kolejny rozdział niekończącej się historii opisuje Bartosz Lipiński w tekście „Burmistrz spokojny, prokurator znowu bada”.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fred
fred 17.04.2018, 06:16
Baza dla kajakarzy, a nie sportów wodnych, chodzi o to czy musi być taka wielka i droga dla kilku zawodników, a co do szatni na stadionie to wszystko było zaprojektowane, szatnie, trybuny itp. tylko włodarze miasta wszystko okroili i budowane jest same boisko bez zaplecza...jak to w augustowie
Kanoe
Kanoe 17.04.2018, 09:52
Nie bądź wredny fred. Dziękujemy Radnym że budują ten obiekt. Chwała im za to że uchwalili. I wogle stadin drogi i wiele innych. Niektórym nic się nie podoba. Dasz samochód to czemu czerwony a nie zielony. I tak bez końca. Super że budują piękny obiekt a wiem że zagospodarują piękni cały ten kwartał. Są plany i dobrze że mają odwagę myśleć przyszłościowo.
Mirmił
Mirmił 17.04.2018, 08:52
Okrajaniem czyli poprawkami do budżetu zajmują się radn. Uchwalili te inwestycje. Dobrze że to zrobili bo trzeba było je zrobić. Kiedy budowano amfiteatr też było dużo takiego gadania ale jest i b dobrze bo wszystkim nam służy
Tadeusz Jaworski
Tadeusz Jaworski 11.04.2018, 20:06
Nie neguję potrzeby rozbudowy bazy sportowej. Tylko w oparciu o bazę będą rozwijać wszelkie dyscypliny. Z tego co pamiętam to Maciek Krzywiński, a wtórowali mu Radni NM, chciał budować bazę dla narciarzy wodnych na jez. Białym. Sporty żeglarskie czy motorowodne to Nord i PTTK. Chyba, że ktoś zmienił koncepcję? Natomiast wpis dotyczy "Pomnika"
Kuba
Kuba 12.04.2018, 07:25
Panie Tadeuszu. Z całym szacunkiem ale myli się Pan. Nord to uks i on ma się dobrze za to w MOSie to wszystko jest pozorne. PTTK zajmuje się prowadzeniem portu a nie szkoleniami.

Narty wodne potrzebują bazy do przeprowadzania zawodów w zatoce przy cordisie bo tam teraz trenują.
Tylko tam nie trzeba 5mln bo nikt nie chce budować hoteli z siłownia i. Wystarczy zwykła szatnia, toalety i biuro zawodów /trenera.

Burmistrz obiecał kontenery z bazy kajakarzy i to by wystarczyło, czyli została by tylko kwestia pozwoleń i za małą kasę by to powstało.

Niestety burmistrz się rozmyślil i przeniósł kontenery na nowo budowane boisko przy tytoniowej bo się spostrzegli że nikt tam nie zaprojektował szatni. Nowy projekt boiska za kilka milionów a zaprojektowany bez szatni...

Pozdrawiam


Tadeusz Jaworski
Tadeusz Jaworski 10.04.2018, 22:15
Małe sprostowanie: "to nie baza za 5 baniek dla kilku kajakarzy". Jak stwierdził Pan Radny Dobkowski (do odsłuchania w nagraniu jednej z poprzednich sesji), to pomnik dla Państwa Edyty Dzieniszewskiej, Jerzego Grąbczewskiego i Radnego Adama Wysockiego (Marek Twardowski to już inna "parafia") za to, że byli z KWW Nasze Miasto. Te 5 baniek to tyle ile Miasto przeznacza rocznie na budowę tzw dróg, ale tam jest opłata adiacencka, więc jest z kogo ściągnąć. Do tego trzeba doliczyć roczne utrzymanie tego "pomnika" w wysokości (szacunkowo) ok 500 - 600 tys. Prywatnie Jurek stwierdził, że nie ma problemu niech Miasto płaci. Naprawdę doceniam osiągnięcia tych Państwa, bo bo do kadry olimpijskiej czy nawet na II-go trenera nie trafia się przez przypadek. Zastanawiam się tylko jakie "pomniki" i za ile należą się Piotrowi Markiewiczowi - medaliście olimpijskiemu, ś.p. Tadeuszowi Tupalskiemu - złoty medalista Mistrzostw Świata czy trenerowi Siemionowi.
Baloniarz
Baloniarz 11.04.2018, 19:17
Pan Tadeusz nie interesuje się warunkami w jakich ci mistrzowie których wymienił i inni których nie wymienił trenowali oraz ci zawodnicy, którzy teraz są trenują. Dzieci które chcą być kajakarzami. panie Tadeuszu w tym mieście jest tyle zapóźnień że zawsze można powiedzieć że pieniądze potrzebne są na coś innego. Pan promuje biegi na orientację , fajny sport, a dlaczego nie baloniarstwo albo kolarstwo i tak bez końca możnaby....
Wodniacy
Wodniacy 11.04.2018, 18:17
Panie Tadeuszu to tochę nieładnie .... wie pan dobrze że budowana jest baza sportów wodnych a więc nie tylko kajakarstwa. Ponadto z klubu Sparta wyszło wielu utytułowanych zawodników nie tylko ci wymienieni przez pana i nie tylko kajakarzy. Jeżeli chcemy rozwijać sport to warto zaewnić zawodnikom i trenerom warunki bazowe. Organizowane są w Augustowie naprawdę duże imprezy sportowo wodne w tym rangi mistrzowskiej może nie widział pan ja zawodnicy działacze goście fotografują się na tle "słynnej " budy Klubu Sparta. Nareszcie z tym będzie koniec po 47 latach.
Wodniak
Wodniak 12.04.2018, 07:09
Środowisko sportów wodnych czeka na tą inwestycję od kilkudziesięciu lat, proszę nie robić zamieszania Panie Tadeuszu w sprawach o których nie ma Pan pojęcia. My wodniacy nie wtrącamy się w Pana biegi. Obserwując Pana działalność wychodzi, że zna się Pan na wszystkim, tylko ze ta znajomosc bije w tym momencie w sporty wodne bardzo niesłusznie.
Zorientowany
Zorientowany 12.04.2018, 15:02
Gdyby na Orientację Sportową. (a to nie tylko biegi ale także jazda konna, jazda rowerowa, narciarstwo czy też nurkowanie na orientację) wpakować 5 milionów w bazę, to byłby to prawdopodobnie najlepiej przygotowany obiekt w całym kraju, więc drodzy "Wodniacy" trudno się Wam dziwić, że szarpiecie mięsko wyborcze bez pomyślunku.
Troll
Troll 12.04.2018, 11:48
Do niedowiarków - warto marzyć.
fred
fred 10.04.2018, 20:41
Co za banda durni...nie dość,że baza za 5 baniek dla kilku kajakarzy to i tak muszą wszystko spier...brawo wy
zasmucony
zasmucony 19.04.2018, 23:54
Wszyscy pozwalniani przez najmądrzejszego i najwspanialszego
Odkąd ma nową ekipę, to wszystko stoi
szeptacze pracować nie potrafią....

Pozostałe