Wiedzą jak uchronić się przed pożarem

  • 16.04.2018, 09:51
  • Beata Perzanowska
Wiedzą jak uchronić się przed pożarem
Uczniowie szkół powiatu augustowskiego wykazali się ogromną wiedzą przeciwpożarową podczas powiatowych eliminacji do ogólnopolskiego turnieju wiedzy. Zanim jednak stanęli w powiatowe szranki pokonali rówieśników w swoich gminach. Najlepsi wykażą się wiedzą podczas eliminacji wojewódzkich turnieju.

Eliminacje powiatowe do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbywały się 5 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie. Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe. Zmagania polegały na rozwiązywaniu testu, składającego się z 30 pytań dotyczących zapobiegania pożarom, sposobów ich likwidacji, zachowania w sytuacjach zagrożenia, pierwszej pomocy, historii i działalności Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych. W eliminacjach powiatowych poprzedzonych zmaganiami gminnymi wzięło udział 16 uczniów reprezentujących placówki oświatowe z terenu powiatu augustowskiego. Na zwycięzców czekały cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez zarząd powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Augustowie, Nadleśnictwo Augustów i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie. Nagrody młodym ludziom wręczył st. bryg. Leszek Krzyżewski, komendant augustowskiej straży pożarnej. Wszyscy uczestnicy zmagań mieli również możliwość zwiedzenia strażnicy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Augustowie. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej reprezentować będą powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu.

Laureaci turnieju

 

I grupa wiekowa (uczniowie szkół podstawowych klasy 1-6):

Kacper Ciężkowski – Szkoła Podstawowa w Płaskiej.

Eliza Lenczewska – Szkoła Podstawowa w Płaskiej.

Mateusz Krzywiński – Szkoła Podstawowa w Bargłowie Kościelnym.

II grupa wiekowa (uczniowie gimnazjum i klasy 7 szkół podstawowych):

Krzysztof Pużyński – Szkoła Podstawowa w Płaskiej.

Weronika Grochowska – Szkoła Podstawowa w Bargłowie Kościelnym.

Zofia Ciężkowska – Szkoła Podstawowa w Płaskiej

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe