Wieczór z krytykiem i gwiazdą filmową

  • 13.04.2018, 08:31
  • Beata Perzanowska
Wieczór z krytykiem i gwiazdą filmową
Autor bestsellerowych wywiadów z polskimi aktorkami Łukasz Maciejewski oraz bohaterka jego książki Sonia Bohosiewicz będą gośćmi kolejnego spotkania z cyklu Lektura Obowiązkowa 17 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie.

Łukasz Maciejewski to znakomity filmoznawca, wykładowca Łódzkiej Szkoły Filmowej, współpracownik kilkunastu czasopism i portali piszących o kulturze. Do Augustowa przyjedzie przede wszystkim jako autor trzech tomów rozmów z polskimi aktorkami: "Aktorki. Spotkania", "Aktorki. Portrety", "Aktorki. Odkrycia".

Sonia Bohosiewicz debiutowała na deskach Teatru Starego w Krakowie, występowała także w przedstawieniach Grupy Rafała Kmity. Popularność przyniosła jej wielokrotnie nagradzana rola Hanki B. w filmie "Rezerwat", rola dresiary Nataszy w filmie "Wojna polsko–ruska", a także role w serialach telewizyjnych: "39 i pół", "Usta usta" oraz "Aida". Z jej licznych ról filmowych warto wymienić także Małgorzatę w "Jeszcze nie wieczór", Wandę w "Excentrykach, czyli po słonecznej stronie ulicy", Irenę w "Syberiadzie polskiej", Hannę w "Obławie", SB-eczkę w "80 milionach", mecenasową Halberową w "Małej maturze 1947".

 

Spotkanie poprowadzi Monika Rowińska.
Rezerwacja i sprzedaż biletów w cenie 8 zł:
Miejski Dom Kultury w Augustowie
Rynek Zygmunta Augusta 9
tel. 87 643 36 59 lub 790 228 56

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe