Remont Hożej stał się faktem

  • 12.04.2018, 08:07
  • Beata Perzanowska
Remont Hożej stał się faktem
W poniedziałek, 9 kwietnia, władze powiatu augustowskiego w asyście burmistrza miasta, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej i Bogdana Dyjuka z zarządu województwa podlaskiego, podpisały umowę z wykonawcą na remont ulicy Hożej i Licealnej. Prace mają ruszyć niebawem, a ich zakończenie planowane jest na koniec czerwca.

Przebudowa tych obu ulic obejmuje wykonanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych, przebudowę elementów kanalizacji deszczowej, wykonanie podbudów, wykonanie nowych i remont istniejących nawierzchni jezdni, zatok i chodników, odnowienie istniejącego oznakowania pionowego i wykonanie grubowarstwowego oznakowania poziomego oraz elementów bezpieczeństwa. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Ziemnych Poldren sp. z o.o. Całkowity koszt inwestycji to 1 688 344,66 zł. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu powiatu augustowskiego, samorządu województwa podlaskiego i miasta Augustów. Inwestycja ma się rozpocząć już niedługo. Zakończenie prac na ulicy Hożej planowane jest na koniec czerwca, tego roku, a ulicy Licealnej do końca sierpnia, tego roku. Umowę z przedstawicielem wykonawcy podpisał Jarosław Szlaszyński, starosta augustowski. W tym wydarzeniu uczestniczył także Bogdan Dyjuk członek zarządu samorządu województwa podlaskiego, Wojciech Walulik, burmistrz miasta i Kazimierz Kożuchowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Graczyk
Graczyk 17.04.2018, 09:01
Larilu koniecznie chcesz rozjątrzyć i podsycić złe emocje . Nie dajmy się prowokować. Kto pragnie na konflikcie coś ugrać niech sam gra.larliu
larliu 16.04.2018, 18:31
@Bravo, chyba sam nie wierzysz w co piszesz! Widać, że iskrzy na linii burmistrz, starosta. Ten drugi był jego szefem i dalej go traktuje jak podwładnego. Czemu to nie podpisali w mieście tylko w powiecie? Propagandę starosta robi, a przecież tę drogę można było wybudować już na początku kandencji, a nie na koniec. Dyjuk, by się wstydził, bo przecież Zarząd woj. jest na ostatnim mijescu w Polsce, który wydaje unijne pieniądze, ale do koryta się chłipaki pchają. Dalej wierzcie w sukces PEło, kiedyś jeszcze kwiatki powychodzą i ludziom klapeczki opadną o oczków,
Zoonk
Zoonk 17.04.2018, 10:52
strzykasz jadem na oślep larliu ;( Źle ci że starosta z burmistrzem porozumieli się i ulice zrobili? lepiej żeby się nie odzywali a wszystko niech się wali. I co cię obchodzi gdzie podpisali porozumienie? celowo tak jątrzysz. Podpisali w starostwie bo ulica jest w zarządzie starostwa. Nie mieszaj do tego stopnia wykorzystania środków UE przez zarząd województwa, zarząd woj to odrębny temat.
Bravo
Bravo 17.04.2018, 08:41
Jeżeli iskrzy to tym bardziej Cieszę się że w są u nas ludzie którzy potrafią się porozumieć ponad podzałami aby zrobić coś dla wspólnego dobra mieszkańców. Brawo
Bravo
Bravo 12.04.2018, 08:25
Doskonale. To znakomicie że burmistrz i starosta tak dobrze potrafią współpracować dla dobra miasta. Ten tandem jest dobry. Lepszy niż poprzednie. Dogadują się wspópracują a efekty są widoczne.

Pozostałe