List do redakcji Tadeusza Jaworskiego

  • 10.04.2018, 14:00 (aktualizacja 10.04.2018 14:03)
  • Tadeusz Jaworski
List do redakcji Tadeusza Jaworskiego Tadeusz Jaworski (pierwszy po prawej)
W liście do redakcji augustowski społecznik odniósł się do sesji rady miasta z 28 marca.

List do redakcji Tadeusza Jaworskiego:

Argumentacja Pana Chodkiewicza o przesunięciu terminu sesji do mnie nie przemawia.

Pani radna Lisek zadała jasne i proste pytanie, czy pan przewodniczący bierze osobiście odpowiedzialność za zwołanie obrad w tym terminie, żądając jasnej i krótkiej odpowiedzi „TAK lub NIE”. Nie byłby to pan Chodkiewicz. Odpowiedź przerodziła się w „cały wykład”. No cóż ten pan tak ma, lubi dużo pogadać byle niekonkretnie. Aż dziw bierze, że po oświadczeniu burmistrza nie zwołał konferencji prasowej Naszego Miasta.

Ale wracając do sedna sprawy. Jakieś rozmowy z burmistrzem po posiedzeniu komisji rozwoju „na korytarzu” ( dziwny sposób i miejsce), skoro z tego co mi wiadomo, zarówno pan burmistrz, jak i radni mają już swoje gabinety i wszyscy porozumiewają się w języku polskim. Mam nadzieję, że znają również ogólnie przyjęte w Polsce formy i obyczaje. Rzekomo termin przesunięto na wniosek czterech radnych w tym panów Wierzbickiego i Ostapowicza. Niestety ci panowie mówiąc wprost (przepraszam za wyrażenie) oleli to i nie zaszczycili swoją obecność obrad sesji. Zabawne też było zachowanie radnego Świątkowskiego, podpisał listę i opuścił obrady – zapewne nie chciał być pozbawiony diety. Nadmieniam, że wszyscy w/w startowali z list Komitetu Wyborczego PiS. Biorąc pod uwagę nieobecność radnego Krzywińskiego, również z tego komitetu rodzi się pytanie, czy jakaś wewnętrzna instrukcja „frakcji” tego zakazała ? Piszę „frakcji”, ponieważ komitet miał swoich reprezentantów w osobach panów Truszkowskiego (dawno odżegnał się publicznie twierdząc, że nigdy nie był w tej partii i nie czuje się z nią związany) oraz Miklasa (dzielnie wspieranego w roli osobistego suflera przez radnego powiatowego pana Marcina Kleczkowskiego). Biorąc pod uwagę, że pan Kleczkowski pełni funkcję Powiatowego Przewodniczącego PiS, rozumiem, że „właściwą” ścieżkę tej partii reprezentuje w radzie miejskiej radny Miklas.

Jako żywo przypomina to już historię sprzed lat. Jedynką na listach wyborczych do powiatu tej partii był pan, który zaraz po wygraniu również uroczyście oświadczył, że nigdy nie był jej członkiem i absolutnie nie czuje się z nią związany, ale owszem dzięki temu został starostą na następną kadencję.

Mam nadzieję, że w tegorocznych wyborach samorządowych na listach partyjnych (każdej partii) znajdą się tylko i wyłącznie zweryfikowani członkowie danego ugrupowania, bądź też sympatycy, którzy w pełni identyfikują się z polityką i programem danego ugrupowania.

Biorąc pod uwagę operatywność pana przewodniczącego Kleczkowskiego, liczę na to, że osobiście tego dopilnuje i pod koniec kadencji następnych władz samorządowych nie będzie mówił, że niektórzy znów nie dotrzymali umów związanych z umieszczeniem ich na listach jego ugrupowania.

Z wyrazami szacunku

Tadeusz Jaworski

Tadeusz Jaworski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robin Hood
Robin Hood 12.04.2018, 05:56
Wszystkim prezesom spółek miejskich Jarosław zabierze 2 tysie.
Jaro
Jaro 12.04.2018, 10:40
czas najwyższy
Kaczy
Kaczy 11.04.2018, 19:57
Panie Tadeuszu, tylko Pan z Panem Dyczewskim jesteście nadzieją tego miasta na wprowadzenie ładu i porządku prawnego w naszym mieście. Pan na Burmistrza, Marian na zastępce i zarządzanie finansami i inwestycjami. Powodzenia na jesieni!!!!
Troll
Troll 11.04.2018, 18:14
Uchwała zgodna z prawem, bezprawna - to jest temat dla prawników. A co ze sprzątaniem będzie?
Ronin
Ronin 11.04.2018, 19:34
Trolu uchwałą naruszającą prawo zajmie się wojewoda i komisarz wyborczy z urzędu. Nie może ona zostać wykonana jako łamiąca ustawę wyższego rzędu. Działania uchwałodawcze NM to doprawdy studium przypadku na całą Polskę. I jeszcze bezczelnie nazywają merytoryczne naruszenia prawne omyłą pisarską. I na najbliższą seseję wprowadzają do porządku obrad bezprawne/bo po terminie ustawowym /prace uchwałodawcze nad kompromitującą NM uchwałą o obwodach wyborczych.
Troll
Troll 11.04.2018, 20:28
Ronin dziękuję za szczegółowe wyjaśnienia co do ścieżki legislacyjnej, jeżeli chodzi o uchwały. Wydaje mi się, że nasze stanowiska są podobne-zgodnością z prawem lub nie uchwały zajmą się "tęższe" tudzież "ważniejsze" umysły niż forumowicze.
Milin
Milin 11.04.2018, 18:59
Sprzątanie to temat dla sprzątających miasto czyli szefa Necka hahaha. Może nie lubi tej pracy...
Troll
Troll 11.04.2018, 19:39
Ponoć Necko już nie chce tej roboty i stąd pytanie, co dalej? Są już jakieś pomysły jak czystość zapewnić?
Troll
Troll 11.04.2018, 16:19
A to nie jest tak, że podjęto w terminie uchwałę o podziale na obwody głosowania tj. do 31.03, a zmiany można dokonywać po tym terminie?
Paragrafowy
Paragrafowy 11.04.2018, 17:48
W terminie a nawet dużo wcześniej bo na 30 dni przed to wpłynęła do rady i duchwała wyborcza napisana przez UM . Bo to co uchwalili radni 28.03 nie może wejść w życie ze względu na dyskwalifikujące wady prawne. Radni sami tak się urządzili przenosząc termin sesji na sam koniec miesiąca. Po terminie jakiekolwiek działania uchwałodawcze w sprawie podziału na obwody czy okręgi itp jest już BEZPRAWNE.
Ronin
Ronin 11.04.2018, 15:36
Ile naruszeń można zrobić w związku z jedną sesją? Uchwalono uchwałę wyborczą niezgodną z prawem, inne "procedowano" niezgodnie z prawem bez zachowania terminu ich wniesienia, Sesja zwoływane bez tzw rocznego planu terminów sesji. Terminy zmieniane bez zachowania formy pisemnej. Co to jest w końcu? Rozumiem brak doświadczenia ale tu brak elementarnej powagi i staranności. ewidentnie widać że NM skupiają się na gierkach a nie na meritum spraw i pracy
Uwała wyborcza NM nie zgodna z prawem
Uwała wyborcza NM nie zgodna z prawem 11.04.2018, 14:41
Argumentacja Chodkiewicza nie tylko pana nie przekonuje. Mało kto w nią wierzy. Proszę przeanalizować przyjętą na sesji 28.03 uchwałę o podziale na obwody wyborcze zmieniającą uchwałę przygotowaną przez UM w tej sprawie. Porażka znów naruszyli obowiązujące przepisy. Po co ciekawe majstrowali przy dobrze napisanej przez UM uchwale? Urzędnicy UM zrobili to bez błędów i w terminie, Z arogancji? Czy chcieli coś ugrać?.Tak czy siak skopali najprostrzą możliwą uchwałę. Panie przewodniczący nie ogarniasz Pan tak prostych tematów?
Dosc nm
Dosc nm 11.04.2018, 16:43
Ale wstyd!! Chodkiewicz co ty i twoi kolesie kąbinujecie??????
Paragrafowy
Paragrafowy 11.04.2018, 14:20
Zmiana terminu sesji na 28 potrzebna była aby uchwalić "zmiany" do złożonej przez burmistrza Uchwały w sprawie podziału g. Augustów na okręgi i obwody wyborcze. Termin na jej uchwalenie mijał 31.marca . Chodkiewicz "prezentował" zakres zmian podczas sesji ale zapomniał dodać że wnoszone przez NM zmiany nauszają prawo. Burmistrz miesiąc wcześniej wniósł uchwałę o obwodach wyborczych przygotowaną bezbłednie przez urzędników. Teraz mamy sytuację że NM chce na najbliższej sesji uchwalać poprawki do naruszeń prawa jakich dopuścili NM w przygotowanej przez siebie uchwale wyborczej. TYLKO ŻE JEST PO TERMINIE!!! Zatem uchwalenie poprawek będzie bezpawne. Termin minął panie Przewodniczący. Konsternacja z panem doprawdy.

Pan Tadeusz na Burmistrza
Pan Tadeusz na Burmistrza 11.04.2018, 12:28
Tak jak niżej złączcie siły z Panem Dyczewskim, a Augustów przemieni się w królewski gród mlekiem i miodem płynący.
wyborca
wyborca 11.04.2018, 04:24
Jaworski na burmistrza a Dyczewski na zastępce.
Hustler
Hustler 10.04.2018, 21:28
Tylko w Panu i Szanownym Panu Marianie Dyczewskim nadzieja dla tego miasta. Pozdrawiam i życzę powodzonka!
Iza
Iza 10.04.2018, 17:38
Jest pan najlepszy. Pisze pan jasno, prosto, szczerze. Nie mąci pan w głowach jak Filipek. Brawo!

Pozostałe