Zaskakujące relacje marca 68 

  • 10.04.2018, 11:20 (aktualizacja 10.04.2018 11:34)
  • Bartosz Lipiński
Zaskakujące relacje marca 68
Pięćdziesiąta rocznica wydarzeń marca 1968 roku stała się powodem licznych rozpraw dokonywanych przez ekspertów w telewizyjnych studiach. Historycy i publicyści toczyli debaty o przyczynach i konsekwencjach politycznego kryzysu, którego symbolem stały się manifestacje studenckie brutalnie tłumione przez ówczesne władze. Aparat partyjny PZPR kontrolował media będące źródłem manipulacji i zafałszowania przebiegu zajść.

Marzec 68 w klubie dyskusyjnym

Mówi się, że historia jest nauczycielką życia. Z obecnej perspektywy dużo łatwiej jest nam oceniać wydarzenia sprzed lat, które dla osób obserwujących je w tamtych czasach wcale nie były tak oczywiste. Dziś brutalnie tłumione przez oddziały milicji obywatelskiej i ORMO protesty studenckie jednoznacznie potępiamy, ale ludziom owego pokolenia nadzorowane przez partię gazety starały się wmówić, że represje i użycie siły przeciwko młodym Polakom były uzasadnione. Propaganda lokalnych mediów w kontekście wydarzeń marca 1968 była tematem rozmów Augustowskiego Klubu Dyskusyjnego imienia Tadeusza Mazowieckiego.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe