8 rocznica katastrofy smoleńskiej (zdjęcia)

  • 8.04.2018, 21:05 (aktualizacja 08.04.2018 21:47)
  • Bartosz Lipiński
8 rocznica katastrofy smoleńskiej (zdjęcia)
Mija osiem lat od największej polskiej tragedii po 1989 roku. 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem rozbił się samolot z 96 osobami na pokładzie, wśród których byli m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką. Delegacja leciała na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Hołd ofiarom katastrofy złożono w różnych miastach Polski. Także w Augustowie odbyły się uroczystości rocznicowe poprzedzone uroczystą mszą świętą.

W niedzielę, 8 kwietnia na placu przy Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego zgromadziły się poczty sztandarowe, przedstawiciele służb mundurowych, reprezentanci samorządu miejskiego i powiatowego, duchowni, politycy oraz mieszkańcy Augustowa. Podczas obchodów rocznicowych zebrani złożyli kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej. Poniżej publikujemy zdjęcia z uroczystości.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe