Magia dźwięków w domu kultury

  • 10.04.2018, 09:06
  • Beata Perzanowska
Magia dźwięków w domu kultury
Na scenie Miejskiego Domu Kultury zagrały dwie niezwykłe kapele. W magiczny klimat publiczność wprowadził zespół Krůk, którego większość stanowią augustowianie oraz legendarna kapela BRUNO SCHULZ. Krůk zagrał swój pierwszy koncert w Augustowie, a BRUNO SCHULZ ostatni w swojej 15-letniej karierze.

Koncert odbył się w sobotę, 24 marca, w Miejskim Domu Kultury w Augustowie. Jako pierwszy wystąpił zespół Krůk. Muzykę tego zespołu określa się jako post rock z elementami ambientowej elektroniki. Trzy czwarte składu tego zespołu to muzycy pochodzący z Augustowa. Krůka tworzą Daisy Kowalsky (śpiew, syntezator), Michał Cieślukowski (perkusja, instrumenty perkusyjne, sample), Daniel Staszyński (gitara elektryczna) i Łukasz Warzyński (gitara basowa, syntezator, sample). Warto też dodać, że menagerem Krůka, jak i BRUNO SCHULZA jest także augustowianin Jasiek Sieczkowski.

Muzycy podczas koncertu wprowadzili publiczność w niezwykły klimat i otrzymali wiele braw nawet od burmistrza miasta. Wojciech Walulik został bowiem zaproszony przez augustowski zespół.

-Część członków tego zespołu to moi byli uczniowie więc z miłą chęcią przyszedłem na ich występ. Jestem dumny, że z mojej szkoły wyszli tacy utalentowani młodzi ludzie –mówił podczas koncertu.

Burmistrz pogratulował występów i wręczył podarunki członkom obu zespołów. Potem na scenie zagrał BRUNO SCHULZ. Augustowski koncert był ostatnim występem tego zespołu, który po 15 latach działalności zakończył swoją działalność. Ten legendarny zespół ma na koncie pięć płyt i był wielokrotnie nagradzany. Porwał publiczność do zabawy. Obie kapele dziękują wszytkim, którzy uczestniczyli w tym koncercie oraz Annie Jastrzębskiej, dyrektorce Augustowskich Placówek Kultury za możliwość zorganizowania tej imprezy.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe