Nie straszne im australijskie słońce 

  • 9.04.2018, 08:59
  • Beata Perzanowska
Nie straszne im australijskie słońce
Łączy ich miłość i pasja. Mowa o parze młodych augustowian, Pawle Mordaszewskim i Karolinie Dzierżyńskiej, którzy postanowili nie tylko razem iść przez życie, ale także zwiedzać egzotyczne kraje. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przecież wiele par spędza wolny czas na podróżach, ale oni robią to w wyjątkowy sposób. Oszczędzają każdy grosz i nie pławiąc się w hotelowych luksusach jadą na kilkumiesięczne wyprawy autostopem bądź tanimi liniami lotniczymi.

 

Któż z nas nie marzy o wyprawach do egzotycznych krajów. Odkąd świat stanął dla Polaków otworem wycieczki za granicę to już niemal codzienność. Dwutygodniowe wczasy w Egipcie, Grecji czy na Majorce, gdzie pławimy się w luksusowych hotelach z pakietem all inclusive to już norma. Wiele, nawet mniej zamożnych osób, pozwala sobie na takie wyprawy chociaż raz w roku. Na takich wakacjach wypoczywamy, pływamy w ciepłym morzu, nurkujemy i czasami wypuszczamy się na zorganizowane wycieczki, by zwiedzić dane miejsce. Są jednak tacy, którym luksus nie jest potrzebny by przemierzyć Azję, Birmę, Australię i Amerykę Środkową. Takim przykładem jest para młodych augustowian, którzy są razem od ośmiu lat i pracują po to, by podróżować w najbardziej egzotyczne zakątki świata.

 

Zaczęło się od autostopu

Paweł i Karolina swoją podróżniczą pasję rozpoczęli wyprawą autostopową. Ta podróż spowodowała, że połknęli bakcyla i teraz potrafią pojechać np. do Australii i to na kilka miesięcy.

-Cztery lata temu pojechaliśmy do Pragi, Budapesztu i Wiednia. Oczywiście nie mówiliśmy o tym rodzicom, bo uważali, że autostop jest niebezpieczny –wspomina Karolina Dzierżyńska. -Później pojechaliśmy do Berlina, Amsterdamu i Paryża. W Paryżu mieliśmy zakończyć naszą wyprawę, ale że była brzydka pogoda to pojechaliśmy dalej do Madrytu i Barcelony. Cała wyprawa trwała więc kilka tygodni. To podczas tej podróży, która otworzyła nas na poznawanie ludzi, zwiedzanie i przeżywanie wspaniałych chwil, postanowiliśmy jeździć w różne zakątki świata.

A przygód jak się okazuje mieli co nie miara.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe