Maluchy przywitały wiosnę

  • 8.04.2018, 08:57
  • Beata Perzanowska
Maluchy przywitały wiosnę
Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W Przedszkolu nr 2 w Augustowie przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.

Witając wiosnę, 20 marca zorganizowałyśmy w przedszkolu „Wiosenny Dzień”. Każda grupa przedszkolaków ubrała się na wiosenny kolor. O godz. 10.00 wszystkie dzieci wraz ze swoimi paniami zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, żeby wspólnie pożegnać Panią Zimę a powitać Panią Wiosnę. Jakie było zdumienie dzieci gdy na rowerze wjechała Pani Zima a tuż za nią Pani Wiosna. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądnęły inscenizację pt „Pożegnanie Zimy i Powitanie Wiosny” przygotowaną przez Panie nauczycielki: Justynę Truszkowską oraz Emilię Szyc. Po oficjalnym rozpoczęciu nowej pory roku Pani Wiosna odbyła z przedszkolakami wiosenną rozgrzewkę oraz zaprosiła wszystkich do wspólnego tańca. Na zakończenie podarowała wszystkim Dzieciom „Ordery Przyjaciela Wiosny”. Dzień 20 marca na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Przedszkole Nr 2 w Augustowie

Beata Perzanowska

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe