Leśne zmagania w bibliotece  

  • 7.04.2018, 10:54
  • Beata Perzanowska
Leśne zmagania w bibliotece
Hasło „Las kocha dzieci, bo dziecko nie śmieci!” wybrzmiało wielokrotnie z ust uczestników kolejnej edycji konkursu ekologiczno-literackiego pt. „Bajki z Mchu i Paproci”, który odbył się w naszej bibliotece 22 marca. Organizatorem zawodów było Koło Przewodników Turystycznych PTTK oraz Augustowskie Placówki Kultury - Miejska Biblioteka Publiczna. Patronat nad imprezą objęło Nadleśnictwo Augustów.

Nasz Oddział dla Dzieci tego dnia zamienił się w gwarny wiosenny las – przyfrunęły biedronki i pszczoły, przybył ślimak i przyleciał bocian. Imprezę poprowadziła pani Krystyna Korzeniewska, prezes Koła Przewodników Turystycznych PTTK w Augustowie. Dzielnie pomagali jej Żwirek i Muchomorek. Nad wszystkim czuwał natomiast Wielki Strażnik Puszczy, pan Karol Chodkiewicz wraz z pomocnicą, panią Wioletą Kuczkiewicz, reprezentujący Nadleśnictwo Augustów. Interesująco opowiedzieli oni dzieciom między innymi o nowych mieszkańcach Puszczy Augustowskiej – przybyłych w tym roku żubrach, o zwyczajach głuszca, będącego symbolem Nadleśnictwa Augustów oraz o tym, czy wiosna już zawitała do puszczy. Dzieci natomiast nauczyły dorosłych piosenki o lesie, która stała się hitem podczas konkursu.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe