To było warto zobaczyć!

  • 10.04.2018, 07:06
  • Jolanta Wojczulis
To było warto zobaczyć!
Młodzież licealna i dorośli widzowie mieli wyjątkową okazję obejrzeć 20 marca 2018 r. w ramach Szkolnego Tygodnia Kultury i Nauki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Augustowie monodram „Jabłko Adama” w wykonaniu Pawła Leszkowicza.

Kim jest jedyny aktor i zarazem autor monodramu? To absolwent I LO w Augustowie, psycholog z wykształcenia, młody człowiek od lat pasjonujący się teatrem (aktor - Res Humanae Augustów, aktor i reżyser - Hybrydy Warszawa, twórca Teatru Pneumatycznego - Augustów). Dogłębna znajomość ludzkiej psychiki zaowocowała w dramacie złożonym wizerunkiem bohatera, który Paweł Leszkowicz stworzył piórem, słowem scenicznym, grą pozawerbalną oraz dodatkowymi efektami.

Spektakl powstał w ramach teatru Hybrydy. Wsparcie reżyserskie autor otrzymał od Macieja Dzięciołowskiego, autorką muzyki do monodramu jest natomiast Dominika Świątek.

„Jabłko Adama” w roku 2015 na XII Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem w Suwałkach zostało nagrodzone „wyróżnieniem honorowym za autorski tekst będący próbą psychoautoanalizy bohatera”. Warto dodać, że już jako gimnazjalista oraz uczeń I klasy I LO Paweł Leszkowicz - aktor i autor scenariuszy - zyskał w tym samym konkursie uznanie profesjonalnego jury oraz zdobył I i II nagrodę.

Z całą pewnością znakomity godzinny spektakl jednego aktora wywołał wiele silnych emocji wśród widzów i sprowokował (po gorących brawach oraz równie wartościowym milczeniu!) wiele dyskusji. „Jabłko Adama” nie jest typem dramatu, którego akcja (właściwie jej nie ma) poddaje się streszczeniu. To trzeba zobaczyć!

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe