Dzień Teatru w Białobrzegach 

  • 9.04.2018, 08:03
  • Jolanta Wojczulis
Dzień Teatru w Białobrzegach
Ku uciesze większości uczniów w Szkole Podstawowej im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego 23 i 24 marca w Białobrzegach odbył się XXV Dzień Teatru. Tym razem była to ,,Beczka śmiechu’’.

Gdyby przypadkowy gość wszedł do naszej szkoły w piątek lub sobotę, zauważyłby z pewnością teatralno – wiosenny wystrój korytarza: różnobarwne płachty plakatów nadały mu niecodzienny wyraz.

Świętowanie rozpoczęliśmy od wyjątkowego akcentu. Szkolna sala gimnastyczna szeroko otworzył podwoje dla najmłodszych aktorów. Uczniowie zerówki (podopieczni pani Ewy Jacewicz – Miklas) przedstawili ,,Żabie kłopoty’’. Po nich ,,Śrubki do zupki’’ w wykonaniu klasy I pani Iwony Świackiej. Po pierwszakach sceną zawładnęła ,,Królewna Śmieszka’’, przedstawiona przez klasę II pani Ewy Cich. Prezentację najmłodszych zakończyli uczniowie z klasy III. Przygotowani przez panie Barbarę Roszkowską i Barbarę Zaskowską zaprezentowali ,,Kopciuszka’’, ,,Jasia i Małgosię’’ i ,,Rezerwat śledzi’’. Występy naszych beniaminków wywołały pozytywną reakcję widowni oraz przyniosły wiele emocji wśród wykonawców, ich opiekunek, jaki i rodziców, którzy w tym roku dopisali.

Wkrótce potem na salę gimnastyczną (teatralną) ,,wtoczyła się’’ ,,Beczka śmiechu’’ – przedstawienie kabaretowe złożone z dziesięciu skeczów, przygotowane przez Grupę Teatralną i jej opiekuna – Jana Saczkę. Grupa zaproponowała widzom różne formy oraz odcienie humoru - od tradycyjnego po stand-upy. Piętrzące się problemy, absurdy, niecodzienne sytuacje … Mamy nadzieję, że było zabawnie i że daliśmy widzom trochę radości. Przy części kabaretowej nie sposób nie wspomnieć naszych absolwentów – Patryka Urbana, Emila Witkowskiego i Zbyszka Pieńkowskiego, którzy rozbawili do łez widownię skeczem ,,Nauczyciel’’. Brawo, panowie!

Ledwie wybrzmiała muzyka towarzysząca spektaklowi, a na scenie pojawili się uczniowie, uczestnicy ,,Teledysków’’ - zabawy cieszącej się pozytywnym przyjęciem zarówno wykonawców, jak i odbiorców. Najpierw klasa VII ze Szkoły Podstawowej w Kolnicy wystąpiła w ,,Skórze’’ AYA RL. Potem kolejne klasy zaprezentowały następujący repertuar: VII - ,,Hymn’’ Luxtorpedy, II - ,,Au sza la la la’’ Shakin Dudi, III a - ,,Trzynastego’’ Czerwono – Czarnych, III b - ,,Co ty tutaj robisz’’ Elektrycznych Gitar. Uczestnicy przedstawili scenki - ,,teledyski’’ do losowo wybranych piosenek polskich wykonawców. Wykazali się zaskakującą pomysłowością. Dla młodzieży była to muzyczna podróż w czasie i okazja do pracy zespołowej.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe