Te terminy warto zarezerwować! 

  • 8.04.2018, 07:01
  • Jolanta Wojczulis
Te terminy warto zarezerwować!
Rozmowa z Andrzejem Zarzeckim, dyrektorem Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie o najbliższych planach oraz nowych inwestycjach na nowy rok

Ponad trzy miesiące temu pożegnaliśmy stary rok i przywitaliśmy nowy 2018 rok. Nowy rok, nowe wyzwania, na pewno przygotowania do sezonu już trwają albo nawet wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

-Dokładnie tak jest. Pierwszą większą imprezą w nowym roku były zawody pływackie, które po raz kolejny zorganizowaliśmy na prośbę dywizji wojsk zmechanizowanych. W ubiegłym roku organizacja tych zawodów bardzo się spodobała, wojskowi więc chętnie do nas powrócili. Zawody te odbyły się pod koniec marca. Z kolei w maju, w pływaniu wystartują dzieci 10-11 letnie w ramach ogólnopolskiej rywalizacji. W najbliższą niedzielę pójdą „piechurzy” w ramach zawodów Nordic Walking nad Kanałem Bystrym. W końcu kwietnia pojadą też narto-rolkarze na ścieżce rowerowej. Teraz trwają prace nad uzyskaniem pozwolenia na rozegranie tych zawodów na nowej ścieżce rowerowej do miejscowości Studzieniczna. Oczywiście nie wycofujemy się też z mniejszych, bardziej lokalnych przedsięwzięć. Jak co roku odbywają się spotkania w ramach Augustowskiej Ligi Piłki Siatkowej oraz turnieje, np. piłki nożnej.

Słyszałam, że po kilku latach wracają do nas Maratony Kresowe.

-Tak, rzeczywiście, bo kilka lat już nie braliśmy udziału w tym wydarzeniu. Natomiast w tym roku za namową organizatorów przyłączyliśmy się do tej imprezy sportowej. Przypomnę, że Maratony Kresowe należą do ścisłego grona największych imprez rowerowych w Polsce. Rozgrywane są na Podlasiu, ale także na Białorusi oraz Litwie. Maratony te mają swój unikatowy charakter jednocześnie będąc areną sportowej rywalizacji zawodników z co najmniej tych trzech krajów. Podobnie jak w latach ubiegłych trasa maratonu tradycyjnie już przebiegać będzie przez najciekawsze krajobrazowo i turystycznie regiony Polski Wschodniej oraz Wileńszczyzny i Grodzieńszczyzny. Nic więc w tym dziwnego, że w kalendarzu tego sezonu jeden z 16 wyścigów odbędzie się w naszym mieście. W tym roku impreza rozpoczęła się 25 marca w Białymstoku. Pierwszy wyścig z serii Maratonów Kresowych już się zatem odbył, potem kolejno cykliści będą walczyć o najlepszy czasy w Międzyrzeczu Podlaskim, Siemiatyczach, Niemenczynie na Litwie i 13 maja dotrą do nas. Ukoronowaniem wszystkich wyścigów będzie finalny maraton, który odbędzie się 6 października w Gołdapi. Cieszymy się, że impreza ta wróciła do nas, ponieważ mamy świetne warunki do jej organizacji, ponadto jest to wspaniała forma promocji naszego miasta. Trasa augustowskiego wyścigu będzie przebiegać między innymi nad malowniczym jeziorem Sajno i przez leśne trakty.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wef
wef 10.04.2018, 19:36
Znowu blokada dróg i scieżek.
Qazxsw
Qazxsw 10.04.2018, 17:40
A co z nasza baza dla kajakarzy? Buduje się czy sie nie buduje....
Troll
Troll 10.04.2018, 09:47
A co taka cisza na forum? Czyżby się zbliżała jakaś "burza"?
Gggg
Gggg 10.04.2018, 12:19
Nikt nie chce z tobą rozmawiać. Robisz sztuczny szun
Troll
Troll 10.04.2018, 12:53
W tak krótkiej wypowiedzi ile złości, ile niechęci do bliźniego.
Ryszard
Ryszard 10.04.2018, 11:18
Ponoć prokuratura zbuntowała się przeciiwko Zielińskiemu i problem się zrobił... GRUBY.
Turysta
Turysta 9.04.2018, 00:30
Chyba już czas ustawić ławki na molo Radiowej Trójki, które bardzo późno w ubiegłym roku zabrano. Obecnie przy pomoście oprócz „wyspy” z trzciny to od strony wyciągu pływa dziwna drewniana konstrukcja o długości kilkunastu metrów, która odpadła od pomostu niszcząc go.
Taki piękny weekend, spacerujących wielu a kosze pełne butelek i różnych śmieci.
Czy nie ma osoby odpowiedzialnej za porządek? Czy to ma być wizytówka strefy sanatoryjnej i Augustowa.
markos
markos 9.04.2018, 16:19
Ta oderwana część to " falochron " ...
Turysta
Turysta 11.04.2018, 00:12
Pewnie masz rację. Ale tu fala uderza bardziej od strony zachodniej jeziora a falochrony buduje się z innych materiałów. A może chodzi o to, aby kąpiący nie przepływali pod pomostem. Jeżeli mam rację to wystarczy siatka albo inna metalowa konstrukcja. Wtedy nie będzie takiego naporu fali czy lodu na pomosty.

Pozostałe