Bajkowiczki podbiły Kurpie

  • 2.04.2018, 06:30
  • Jolanta Wojczulis
Bajkowiczki podbiły Kurpie
Kolejne sukcesy odniosły tancerki ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie. Tym razem młode miłośniczki tańca rewelacyjnie poradziły sobie podczas II Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych Kurpie Dance Cup, które rozegrano w Myszyńcu.

Taneczne zmagania odbyły się w sobotę, 17 marca. Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne Kurpie Dance Cup po raz drugi zorganizowało ostrołęckie Stowarzyszenie Rozwoju. Na parkiecie prezentowały się grupy i soliści, w różnych stylach. Uczestnicy przyjechali m.in. z Ciechanowa, Warszawy, Płońska, Raciąża, Aleksandrowa Łódzkiego, Białegostoku, Sierpca, Olsztyna, Przasnysza, Ostrołęki. Wśród tancerzy znalazły się także tancerki ze Szkoły Tańca Bajka.

-Wszystkie dziewczyny były rewelacyjne, czego dowodem są miejsca na podium w różnych kategoriach –mówi zadowolona Justyna Bajkowska, trenerka i właścicielka Szkoły Tańca Bajka w Augustowie. –Jestem z nich ogromnie dumna, ich tryumfy przeszły moje najśmielsze oczekiwania.

Tancerki z Augustowa bardzo dobrze poradziły sobie zarówno w kategoriach grupowych jaki indywidualnych.

-Nasze młodsze pociechy grupa MINI MINI wywalczyła I miejsce w kategorii open, czyli inne formy tańca do 7 lat. Pierwsze miejsce w kategorii hip hop 12-15 lat wytańczyła też sobie grupa JUMP, na najwyższym podium w kategorii dzieci starsze do lat 11 formacje Cheerleaders stanęła także działająca przy Augustowskich Placówkach Kultury formacja taneczna COOKIES z kolei grupa FEARLESS wywalczyła II miejsce w kategorii formacje powyżej 15 lat jazz –mówi z dumą Justyna Bajkowska. –Moje tancerki świetnie też wypadły podczas występów solowych, i tak nasza solistka Victoria Milanowska wytańczyła I miejsce w kategorii solo powyżej 15 lat jazz, z kolei Marcelina Niedźwiecka w kategorii hip hop solo do lat 11 wywalczyła III , a jej koleżanki Hania Żywa, Wiktoria Zyskowska i Weronika Haraburda egzeqwo IV miejsce. Natomiast w kategorii hip hop solo 12-15 lat III miejsce zajęła Gabrysia Koszycka, a jej koleżanki Oliwia Jagłowska, Kinga Krawczyk i Natalia Gościło IV miejsce. Brawo!
Gratulujemy wszystkim tancerkom i życzymy kolejnych sukcesów.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe