Żołnierze dywizji popłynęli

  • 29.03.2018, 06:46
  • Jolanta Wojczulis
Żołnierze dywizji popłynęli
Podobnie jak w roku ubiegłym nasze miasto odwiedzili żołnierze z dywizji zmechanizowanej z całej Polski. Wszystko za sprawą Mistrzostw 16 Dywizji Zmechanizowanej w Pływaniu, które odbyły się na miejskiej pływalni. W zawodach wzięło udział ponad 200 uczestników.

Mistrzostwa 16 Dywizji Zmechanizowanej w Pływaniu organizowane przez 11 Pułk Artylerii rozegrano w środę, 21 marca, w Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Patronat honorowy nad zawodami objął burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

W zawodach wzięły udział reprezentacje z Jednostek Wojskowych 16 Dywizji Zmechanizowanej oraz przydzielonych do współzawodnictwa dodatkowych pododdziałów. Każda 12 osobowa reprezentacja składała się z 8 mężczyzn i 4 kobiet.Swoje reprezentacje wystawiły miedzy innymi: 1 Brygada Pancerna Warszawa-Wesoła, 9 Brygada Kawalerii Pancernej Braniewo, 15 Brygada Zmechanizowana Giżycko, 20 Brygada Zmechanizowana Bartoszyce, 11 Pułk Artylerii Węgorzewo, 15 Pułk Przeciwlotniczy Gołdap, 2 Pułk Rozpoznawczy Hrubieszów, 4 Pułk Chemiczny Brodnica, 9 Pułk Rozpoznawczy Lidzbark Warmiński, CSAiU Toruń, 2 Pułk Saperów Kazuń Nowy oraz PWDDWD Północny.

-Żołnierze rywalizowali w trzech kategoriach: konkurencji indywidualnej mężczyzn - I grupa do 35 lat; II grupa 36 lat i więcej na dystansach: 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem motylkowym, 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem klasycznym, konkurencji indywidualnej kobiet - I grupa do 35 lat, II grupa 36 lat i więcej na dystansach: 50m stylem dowolnym i 50m stylem klasycznym –informują organizatorzy. –Ostatnia kategoria to była konkurencja zespołowa - sztafeta mieszana 4 x 50m stylem dowolnym i sztafeta 4 x 50m stylem zmiennym.

Wyniki dostępne są na stronie Centrum Sportu i Rekreacji: https://tinyurl.com/ya2724r3

Fot. Rafał Kostrzak

 

 

 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe