Delta mistrzem ALPS 

  • 26.03.2018, 07:38
  • Jolanta Wojczulis
Delta mistrzem ALPS
Drużyna „Delta” składająca się z młodych chłopaków z Lipska i Augustowa została zwycięzcą kolejnego sezonu rozgrywek amatorskiej siatkówki w Augustowie. W piątek, 17 marca, rozegrany został finalny turniej, po którym uroczyście wręczono nagrody i dyplomy najlepszym.

W piątkowe wieczory w hali sportowej SP 4 spotykała się młodzież z drużyn szkolnych, dorośli z drużyn zakładowych jak i weterani, którzy od wielu lat toczą boje o miano najlepszych siatkarzy wśród amatorów. Organizatorem ALPS jest Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Nad przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Marcin Mołs i Mateusz Jeleniewski.

-Oprócz augustowskich drużyn w rozgrywkach uczestniczą zaprzyjaźnione z naszymi rozgrywkami zespoły Volley z Różanegostoku, Alibi z Lipska a ostatnio dołączył nowy skład Delta. Ta nowa drużyna składająca się w sporej części z młodzieży, która już wcześniej grywała w ALPS w innych składach pokazała nie lada siłę. Niemal przez całe rozgrywki utrzymywała się w czołówce ligowej tabeli. Niezwykła sytuacja na półmetku rozgrywek, kiedy aż trzy pierwsze drużyny miały taką samą ilość punktów, zapowiadały pasjonujące rewanże. Dopiero ostatnia kolejka zadecydowała o kolejności na ligowym podium. W pojedynku pomiędzy najstarszymi drużynami ALPS-9 Falą a Ślepskiem ważny był każdy punkt –dodaje Adam Wysocki. -Różnice na finiszu były tak minimalne, że każda wersja kolejności na podium trzech czołowych drużyn była możliwa. Delta wykonała swoje zadanie, pewnie wygrała swój mecz z Młodzikami za 3 punkty. O wszystkim miał zadecydować ostatni ligowy mecz. Obie drużyny stawiły się w najsilniejszych składach i zawrzało na parkiecie. W przekroju całego meczu lepiej zaprezentował się skład Tomka Kuźmickiego. Jednak determinacja stoczniowców by zdobyć przynajmniej jeden punkt, który dawał im drugie miejsce spowodowała, że w drugim secie obie drużyny wspięły się na wyżyny swoich możliwości. Ostatecznie Ślepsk wyszarpał ten punkt wygrywając 28 do 26. 9 Fala z dużą przewagą wygrała ostatniego seta przypieczętowując miejsce na najniższym stopniu podium.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe