Najlepszy w oświacie

  • 19.03.2018, 06:08
  • Jolanta Wojczulis
Najlepszy w oświacie
Znakomicie spisał się szachista z Augustowa w jubileuszowych XX Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Pracowników Oświaty, Nauki i Wychowania oraz Emerytów. Reprezentant Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Augustowie zwyciężył w tych zawodach po raz trzeci z rzędu.

Szachy to pasja Marcina Bartoszewicza. Do sporej kolekcji pucharów, medali i dyplomów dołączyły kolejne. Tym razem za zwycięstwo w białostockim turnieju, rozegranym 4 marca. Na starcie zawodów stanęło 14 zawodników, którzy rozegrali 7 rund dysponując czasem 15 min. na całą partię + 5 sek. dodatkowo na każdy ruch. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia klasy międzynarodowej i jednocześnie prezes Podlaskiego Związku Szachowego Leszek Zega z Białegostoku. To był szósty start Marcina w tej imprezie i za każdym razem stawał na podium. Zwyciężył już cztery razy, raz był drugi, a raz trzeci. Tym razem zdobył 6 pkt., tyle samo co drugi na mecie Marcin Filimoniuk (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku). O zwycięstwie w turnieju zadecydowała punktacja pomocnicza. Tę lepszą miał nasz szachista, który w bezpośrednim pojedynku pokonał reprezentanta UM. „Brąz” padł łupem Piotra Chilkiewicza (Zespół Szkół Muzycznych w Białymstoku), który ugrał 5 pkt.

-To był trudny turniej. Najcięższą przeprawę miałem z Januszem Dubrawskim, również reprezentantem Szkoły Społecznej, ale z Białegostoku. W wygranej pozycji nadziałem się na kontrę, której nie potrafiłem sparować i w efekcie przegrałem na czas. Myślałem, że ta porażka uniemożliwi mi wygraną w całym turnieju, ale los okazał się dla mnie łaskawy. Zwycięstwo dedykuję dyrekcji SSP STO w Augustowie oraz wszystkim pracownikom tej placówki – powiedział po turnieju szczęśliwy augustowianin.

Przed Marcinem już niedługo kolejny turniej. Życzymy dalszych sukcesów i gratulujemy świetnej postawy w Białymstoku.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe