Będą sankcje dyscyplinarne 

  • 13.03.2018, 14:03 (aktualizacja 13.03.2018 14:08)
  • Bartosz Lipiński
Będą sankcje dyscyplinarne
Komisja rozwoju jest jednym z najbardziej newralgicznych ciał rady miasta. Podczas jej posiedzeń omawiane są istotne tematy gospodarcze mające realne przełożenie na egzystencję mieszkańców jak choćby budowa ulic. Tym bardziej może niepokoić, że zaopiniowanie przez radnych niektórych uchwał przed sesją z 21 lutego uniemożliwiła frekwencja i wynikający z niej brak kworum.

Pechowa trzynastka i wielcy nieobecni

Często z przymrużeniem oka piszemy o tym, że augustowscy społecznicy mogą pochwalić się wyższą frekwencją obecności na obradach niż niektórzy radni. Nie ma jednak krzty przekłamania w takim stwierdzeniu, czego najlepszym dowodem była sytuacja z czwartku, 15 lutego. Komisja rozwoju rady miasta liczy sobie obecnie aż trzynastu członków. Jest najbardziej licznym organem rady, co nie może dziwić biorąc pod uwagę skalę wyzwań, jaka czeka samorządowców na każdym z posiedzeń. Podczas niedawnych obrad stół na sali konferencyjnej magistratu świecił jednak pustkami i próżno było przy nim szukać większości ze zobligowanych do uczestnictwa rajców. W momencie, gdy komisja miała do zaopiniowania jeszcze dwie uchwały, obecnych było zaledwie sześciu jej przedstawicieli.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mizeria i ambicja
Mizeria i ambicja 13.03.2018, 15:55
Panie przewodniczący rady proszę wykazać się kompetencjami i 1/ pouczyć p Pawła Kotwicę jak należy prowadzić obrady komisji a nie skupiać się na tym który gabinet czy też pokój ma prestiż odpowiedni do pana imaginacji o swej osobie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.03.2018, 15:35
Nikt nikogo nie zmusza do bycia radnym. Mandat można złożyć w każdej chwili jak nie pasuje. Natomiast sesje i komisje powinny być wyłacznie po godzinie 16:00, bo one są dla mieszkańców, a większość do 16:00 pracuje. Po to są transmisje onine, żeby mieszkańcy mogli to oglądać na żywo i nawet zadawać pytania.

Pozostałe