Pokój dla wszystkich radnych 

  • 12.03.2018, 15:52 (aktualizacja 13.03.2018 14:07)
  • Bartosz Lipiński
Pokój dla wszystkich radnych
Nie tylko mieszkańcy Augustowa przychodzą do burmistrza i proszą go o pomoc w rozwiązaniu trudnej sytuacji lokalowej. Okazuje się, że podobny problem mają radni miejscy. Od początku kadencji nieskutecznie walczą o wygospodarowanie dla nich pomieszczenia w zasobach magistratu, gdzie mogliby spotykać się z wyborcami. Podjęta przez nas interwencja spowoduje, iż wieloletnia bolączka zostanie rozwiązana.

Radni a kontakt z mieszkańcami

Instytucja radnego czy przewodniczącego rady miasta nie ma co prawda rangi urzędniczej, ale wybrańcy lokalnej społeczności bardzo często są proszeni przez swój elektorat o możliwość wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych. Niekiedy chodzi o sprawy wydawać by się mogło błahe, jak przesunięcie słupa energetycznego, innym razem propozycje mieszkańców dotyczą znacznie bardziej palących kwestii. Radni w imieniu społeczeństwa podejmują interpelacje na sesjach, niejednokrotnie zaznaczając, że zostali o to poproszeni. Jednak dużym wyzwaniem jest niekiedy sam kontakt z naszymi samorządowcami. Augustowianie niechętnie przychodzą na organizowane przez urząd obrady, a prywatnych numerów telefonów naszych rajców nikt mieszkańcom nie poda. Dlatego dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie cyklicznych dyżurów radnych w stałym miejscu. Ważne jest też, by było to pomieszczenie godne, a nie korytarz bądź z trudem udostępniony pokój, z którego wcześniej należy wyprosić inne osoby. Na spotkaniu z naszymi Czytelnikami z 25 stycznia ten temat poruszył Marian Dyczewski. Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej przypomniał, że przed kilkoma laty przewodniczący rady pełnił dyżury w każdy poniedziałek, dzięki czemu wiedział „co drzemie w narodzie”. Obecny na spotkaniu Filip Chodkiewicz narzekał na trudne warunki lokalowe.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Siła zwycieży!
Siła zwycieży! 13.03.2018, 09:35
Panie Burmistrzu, a nie lepiej by było olać tych mieszkańców co wybrali takich złych ludzi i zlikwidować tych wszystkich wrogich radnych? Zakolegował się Pan z Zielińskim, niech jakoś przyciśnie w końcu wojewodę i im pozabiera mandaty. Nie bendzie radny pluł ci w twarz!
Pan
Pan 12.03.2018, 23:16
Bardzo dobrze! Niech radni wychrzaniają z urzędu! Tam rządzi burmistrz i kropka! Chyba nikt poważny nie myśli, ze jakiś jeden z drugim pożal się Boże radny będzie się jeszcze z ludźmi w urzędzie umawiał. A paszoł! Niech się umawiają sobie na mieście! Co tam statut! Co z tego, ze w normalnych miastach istnieje pokój pracy radnych. Tu rządzi burmistrz i dobrze, ze im się kazał wypchać jakimś pokojem na Młyńskiej. Im dalej tym lepiej, a jak się nie podoba to dalej niech się spotykają po korytarzach. Ha ha ha
Brawo WALILUK, dowal im! I ma sesje wcale nie chodź, szkoda Twego cennego czasu ma sprawy miasta!
Urzędnik
Urzędnik 13.03.2018, 09:42
To chyba jakaś prowokacja żeby wywołać negatywne nastroje do burmistrza :( Albo ktòryś zainteresowany radny złośliwie to napisał. To naprawdę poniżek krytki wszyscy wiemy że urząd boryka się z brakim zaplecza lokalowego. Burmistrz daje lokal radnym przygotuje i jeszcze żle?

tak!
tak! 13.03.2018, 09:22
dokładnie tak! lej mieszkańcow, olewaj interpelacje, to tylko Twoja sprawa! i miejska kasa też
Tadeusz Jaworski
Tadeusz Jaworski 12.03.2018, 22:39
Nie jestem przeciwny takiemu pomieszczeniu, ale dziwi mnie jedno, a rozmawiałem o tym, z Przewodniczącym Chodkiewiczem kilka razy, jak to się dzieje, że w bip Augustów brak bezpośrednich telefonów do funkcyjnych [przewodniczący, wiceprzewodniczący, przewodniczący komisji] radnych. Kontakt tylko przez biuro obsługi rady. Szkoda ze w/w nie wiedzą, że są osobami publicznymi z woli wyborców. Radni poprzednich kadencji nie mieli z tym problemów. No cóż, teraz będzie gabinet, ale jak vip-y w gabinecie bez sekretarki, więc może z podatków wyborców by tak zatrudnić a najlepiej dla każdego funkcyjnego. Zaiste specyficzne pojmowanie służebnej roli radnego.
xyz
xyz 14.03.2018, 05:59
A temu to zawsze wiatr wieje nie tak jak trzeba :(
markos
markos 12.03.2018, 18:45
Do tej pory radni miasta nie mają swego pomieszczenia gdzie mogliby się spotkać ze swoimi wyborcami ????? ... nawet nie piszcie o tym bo cały magistrat zasługuje za to na potężnego bana . Wybory niedługo i takie "perełki" zostaną zapamiętane.
qfw
qfw 12.03.2018, 17:43
To radni powinni dostać gabinet wiceburmistrza a nie jakis tam mecenas dorywczy.
zaszczyty
zaszczyty 13.03.2018, 09:25
który z dotychczasowych prawników miał takie zaszczyty żeby zajmować gabinet vice? i ostatnich ale i wcześniejszych? za czasów L. Cieślika?, K. Kożuchowskiego? i pierwszego okresu rządów W. Walulika?
xyz
xyz 14.03.2018, 06:02
Ma gabinet vicka bo to vice prawnik - hahaha!
Goplana
Goplana 13.03.2018, 16:04
Obecny prawnik mógłby zajmować gabinet po pani sekretarz narazie wolny ale podobno czuje się tam nieswojo ze względu na ogromne lustro które wisi w tym gabinecie centralnie naprzeciw biurka.hahaha w tej aranżacji ma się. non stop na wizji swoją osobę. To trzeba lubić ....
benio
benio 14.03.2018, 06:04
Nie może tam siedzieć, bo nie może sobie w oczy spojrzeć...... Taka konstrukcja moralna, co począć.

Pozostałe