Drugi etap naszego plebiscytu 

  • 11.03.2018, 14:20 (aktualizacja 17.03.2018 14:45)
  • Bartosz Lipiński
Drugi etap naszego plebiscytu
Kilkanaście dni temu zaproponowaliśmy naszym Czytelnikom zabawę, której nie należy utożsamiać z sondażem poparcia. W jej pierwszym etapie zapytaliśmy użytkowników portalu Dziennik Powiatowy, kto Ich zdaniem ma największe szanse zostać burmistrzem w wyborach 2018. Inauguracyjna odsłona głosowania trwająca od 1 do 8 marca bogata była w kilka zaskakujących wyników, a do kolejnego etapu awansowało 7 kandydatów.

Burmistrz nie przekroczył wymaganego progu

Choć do najbliższych wyborów samorządowych zostało jeszcze blisko osiem miesięcy i nikt z potencjalnych kandydatów w walce o fotel burmistrza oficjalnie nie ogłosił dotąd swego startu, to już dziś przedwyborcza giełda zapełnia się nazwiskami. Tworzona przez nasz portal zabawa nie może być traktowana jako sondaż, ale rodzaj badania nastrojów internautów. Dziś można z przymrużeniem oka traktować rozstrzygnięcia plebiscytu, ale kandydaci nie powinni przechodzić obok nich obojętnie. Widać, że mobilizacja rozmaitych środowisk jest też wyraźna. Pierwszy etap głosowania od 1 do 8 marca, w którym zaproponowaliśmy piętnaście nazwisk osób mogących aspirować do wyborczego starcia przy urnach przyniósł kilka bardzo intrygujących wyników. Za największą sensację można uznać fakt, że urzędujący burmistrz Wojciech Walulik nie zdołał przekroczyć 5 procentowego progu, tym samym nie uzyskał on przepustki do kolejnej odsłony głosowania internautów. Taki rezultat budzi zdziwienie, gdyż przynajmniej na papierze włodarz miasta należy do grona faworytów w walce o reelekcję.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe