„Trójka” to szkoła nowoczesna i bezpieczna

  • 8.03.2018, 14:32
  • Beata Perzanowska
„Trójka” to szkoła nowoczesna i bezpieczna
Każde dziecko potrzebuje wyjątkowego miejsca, aby uczyć się, bawić i rozwijać. Augustowska „trójka” daje te wszystkie możliwości. W naszej szkole miejsce znajdą uzdolnieni uczniowie, dzieci wymagające specjalistycznej pomocy oraz ci, którzy kochają sportową rywalizację. O tym, jak działa placówka i co oferuje, można przekonać się osobiście przychodząc na dzień otwarty, który odbędzie się we wtorek, 13 marca 2018r.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie to placówka mająca tytuły „Szkoły z klasą”, „Nauczycieli z klasą” oraz „Odkrywcy talentów”. W dodatku uczniowie „trójki” co roku zdobywają najwyższe laury na różnego rodzaju konkursach, olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych na szczeblu miejskim, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i co ciekawe międzynarodowym. To pokazuje, jakie możliwości rozwoju ma dziecko, które do nas trafi. Warto więc przemyśleć decyzję o wyborze placówki, do której chcemy posłać swoją pociechę, bo czasu już coraz mniej. Nabór do klas pierwszych trwa tylko do końca marca. Zapraszamy do Ia-klasy ogólnej z dodatkowymi pozalekcyjnymi zajęciami sportowymi, Ib-klasy ogólnej z dodatkowymi pozalekcyjnymi zajęciami z języka angielskiego, Ic-klasy ogólnej z dodatkowymi pozalekcyjnymi zajęciami artystycznymi, Id-klasy ogólnej z dodatkowymi pozalekcyjnymi zajęciami z informatyki (w tym robotyka i programowanie), Iei- klasy integracyjnej z dodatkowymi pozalekcyjnymi zajęciami muzyczno-teatralnymi.

 

Odkrywamy świat poprzez doświadczenia, zabawę i praktyczne działanie

 

W codziennej pracy w naszej szkole wykorzystujemy nowinki technologiczne. Pracujemy z dziećmi przy pomocy tablic interaktywnych, projektorów multimedialnych i komputerów. Ucząc najmłodszych wykorzystujemy „Magiczny dywan” , czyli interaktywną pomoc dydaktyczną do ćwiczeń, gier, zabaw ruchowych, który wspomaga motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Szkoła to nie tylko przyswajanie wiedzy, ale także miejsce rozwijania swoich ulubionych pasji. Szlifowanie umiejętności sportowych możliwe jest w specjalnie przygotowanej sali ćwiczeń, na salach gimnastycznych i pełnowymiarowym „Orliku”. Pasje sportowe od klasy czwartej można z powodzeniem realizować w oddziałach o profilu siatkarsko-pływackim. Nasi zawodnicy to medaliści Mistrzostw Polski i województwa. Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem treningowym, bezpłatnie dowozimy uczniów na pływalnię. Klasy sportowe to świetna odskocznia i wprowadzenie w dorosłe życie.

Dbamy także o skuteczną naukę języków obcych. Realizujemy innowacyjne programy językowe, uczące komunikowania się w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. Do tego posiadamy profesjonalnie wyposażoną pracownię językową.

Organizujemy też różne zabawne imprezy, które pobudzają kreatywność naszych dzieci, np. Dzień Szalonej Fryzury, Dzień Misia, Dzień Spódnicy i Krawata.

Szkoła jest jak drugi dom. Po zajęciach można posilić się smacznym, domowym obiadem w stołówce, a po jedzeniu pobawić się w świetlicy do godziny 16.30. Szkolna świetlica to alternatywa dla pracujących rodziców. Mole książkowe też znajdą coś dla siebie w naszej bibliotece.

 

Wspieramy rozwój każdego dziecka

 

Oferujemy szeroką gamę bezpłatnych zajęć specjalistycznych wspomagających rozwój dzieci. Są to: zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, integracja sensoryczna, terapia behawioralna, terapia metodą EED Biofeedback oraz metodą Warnkego, socjoterapia oraz trening umiejętności społecznych, terapia metodą Tomatisa, arteterapia, zajęcia z psychologiem, wielozmysłowa terapia w Sali doświadczania świata, zajęcia rewalidacyjne, trening zastępowania agresji. Dla uczniów mających trudności z opanowaniem treści kształcenia organizujemy zajęcia wyrównawcze. Pomocy przedmedycznej udziela dzieciom pielęgniarka szkolna. Warto wspomnieć, że nauczyciele angażują uczniów w działalność opiekuńczo-charytatywną w Szkolnym Klubie Czystych Serc. Dzieci i młodzież biorą udział w różnych akcjach np. „Góra grosza”, „Wigilia dla wszystkich”, „Serce na dłoni”, „Mikołaje są wśród nas”.

Więcej informacji o szkole można znaleźć na stronie internetowej www.sp3augustow.pl oraz na facebooku na stronach Trójka w obiektywie-strefa malucha, Integracja w Trójce, Biblioteka SP nr 3 w Augustowie.

Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z dzieckiem do odwiedzenia naszej szkoły 13 marca 2018r. w godzinach 16.00- 18.00.

Będziecie Państwo mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły, obejrzeć sale,
w których uczą się dzieci w klasach I- III, obejrzeć szkołę. Spotkanie będzie okazją
do porozmawiania z dyrekcją szkoły, z nauczycielami kl. I- III, uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące nauki Państwa dziecka w naszej szkole.

 

Anna Karpińska i Barbara Folejewska

(Szkoła Podstawowa nr 3 w Augustowie)

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe