Jednostka na medal  

  • 11.03.2018, 09:28
  • Beata Perzanowska
Jednostka na medal
Ubiegły rok był bezpieczniejszy niż 2016. Tak wynika ze sprawozdania Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów-Lipowiec. Druhowie uczestniczyli w 31 akcjach ratowniczo-gaśniczych i zabezpieczali imprezy kulturalno-sportowe. Udzielali się także w wielu inicjatywach na rzecz dzieci i młodzieży. Ochotnicy mają też sporo planów na obecny rok. Warto zaznaczyć, że augustowska jednostka między innymi za ofiarną służbę na rzecz mieszkańców powiatu została uhonorowana medalem, przyznanym przez władze powiatu.

W sobotę, 24 lutego, odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów-Lipowiec. Podczas spotkania podsumowano wszystkie działania jednostki w 2017 roku. Na zebranie przybyli przedstawiciele władz samorządowych szczebla wojewódzkiego, powiatowego i miejskiego, funkcjonariusze służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z jednostką. Zarząd OSP Augustów-Lipowiec przedstawił działania, które strażacy ochotnicy zrealizowali w ubiegłym roku jak i również cele i zamierzenia na rok 2018.

Ubiegły rok w stosunku do roku 2016 był rokiem bezpieczniejszym. Jak informuje Zbysław Kurczyński, prezes OSP Augustów-Lipowiec, druhowie byli dysponowani 31 razy do akcji ratowniczo-gaśniczych.

-Do 11 pożarów oraz 20 zagrożeń miejscowych –mówi prezes. -Systematycznie jednak zwiększyła się liczba zabezpieczeń imprez kulturalno –rozrywkowych oraz sportowych organizowanych na terenie miasta Augustowa. Wraz z policjantami druhowie czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów uczestniczących w imprezach.

Strażacy ochotnicy oprócz działań ratowniczo –gaśniczych oraz zabezpieczeń organizowali szkolenia, ćwiczenia i manewry.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe