Świętowanie z przytupem i na wesoło (foto i video)

  • 10.03.2018, 08:56 (aktualizacja 11.03.2018 12:48)
  • Beata Perzanowska
Świętowanie z przytupem i na wesoło (foto i video)
Mieszkańcy gminy Augustów świętowali Dzień Kobiet i Mężczyzn. Nie zabrakło składania życzeń i muzycznych akcentów. Na scenie występowały między innymi dzieciaki, ale jeden występ bardzo mocno zapadł w serca i pamięć uczestników święta. W pewnym momencie na scenie Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Augustów w Żarnowie pojawiła się szóstka niezwykłych artystów. Mężczyźni przebrani za panie, wykonali kankana i motyw taneczny z Jeziora Łabędziego. W tej niezwykłej ekipie znaleźli się gminni samorządowcy.

 

Dzień Kobiet i Mężczyzn, już od kilku lat jest organizowany w Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Augustów w Żarnowie. Wprawdzie odbywał się wcześniej niż 8 i 10 marca, bo warto wspomnieć, że swoje święto w marcu mają także mężczyźni. Ich dzień obchodzony jest właśnie 10 marca. Żarnowskie świętowanie zorganizowano w niedzielę, 4 marca. Na to uroczyste spotkanie przybyli licznie mieszkańcy gminy Augustów. Na początku Elżbieta Sierzputowska, dyrektor żarnowskiego centrum złożyła paniom i panom najserdeczniejsze życzenia. Potem publiczność racząc się ciastem i kawą wysłuchała występów artystycznych. Na scenie zaśpiewali i zagrali Łukasz Siłkowski, Mateusz Szmygiel, Magda Prusko, Kornelia Gregorowicz, Helena Miszkiel i Marek Maciejewski.

 

Młodzi artyści na co dzień swoje talenty szlifują w żarnowskim centrum pod okiem instruktorów, między innymi Heleny Miszkiel i Marka Maciejewskiego. Krótki montaż słowno-muzyczny przygotowały także dzieciaki z klas I-III Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Żarnowie. Uczniów do występu przygotowały panie Elżbieta Jarząbska, Alicja Mołodziejko i Małgorzata Motulewicz. Podczas imprezy uhonorowano także dzieci, które przygotowały laurki. Upominki za swoje prace otrzymały Kasia Niedźwiecka, Julia Skowrońska, Julia Kowalewska, Weronika Kowalewska i Julia Gudanowska. Jak na święto pań i panów przystało nie zabrakło prezentów. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, obecni na sali otrzymali drobne słodkie upominki, a ci którzy trafili szczęśliwy los mogli wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Były to słodycze, kawy i herbaty, ale także ufundowane przez Kino „Iskra” w Augustowie, podwójne zaproszenia na seanse filmowe.

 

Po tym miłym dla wszystkich akcencie przyszedł czas na prawdziwy gwóźdź programu. Małgorzata Kalisz, instruktorka z centrum kultury, która prowadziła całe spotkanie na scenę zaprosiła nietypowe artystki. Zespół, który miał wystąpić kazał długo na siebie czekać. Rozemocjonowana publiczność ogromnymi brawami przywitała artystki. Były to panie o dosyć ciekawych figurach, strojach i fryzurach. Panie ubrane były w stroje baletnic i odtańczyły najpierw motyw z Jeziora Łabędziego. Widzowie zaczęli baczniej przyglądać się twarzom występujących i zareagowali gromkim śmiechem, gdy ujrzeli oblicza sześciu panów. Co ciekawe wśród tych niezwykłych artystów znaleźli się gminni samorządowcy. Kankana, Jezioro Łabędzie, Kaczuszki, „Być kobietą” i „My Słowianie” Donatana i Cleo zatańczyli: Zdzisław Chmielewski (przewodniczący rady gminy Augustów), Karol Milanowski (gminny radny), Marek Sujata (gminny radny), Paweł Siedlecki, Radosław Gregorowicz i Rafał Rybicki. W przygotowaniach panom pomagały ich żony. W organizację imprezy włączyła się cała ekipa Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie oraz panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Aktywna Kobieta w Żarnowie. O wystrój zadbały dzieci: Weronika Masalska i Nikolina Gregorowicz oraz pracownicy żarnowskiego centrum.

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe