Trzy medale za kumite

  • 11.03.2018, 06:24
  • Jolanta Wojczulis
Trzy medale za kumite
Pierwsze w tym roku sukcesy zawodników z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin. Z Mistrzostw Makroregionu Wschodniegooraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które rozegrano w sobotę, 3 marca, w Zamościu wrócili z trzema medalami.

W Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego orazMiędzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzikóww karate kyokushin o najwyższe miejsca i tytuł mistrza rywalizowało w sumie blisko 300 zawodników z 39 klubów z województwa podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Walczono w 49 kategoriach i w efekcie rozdano 196 pucharów. Nasze miasto reprezentowało siedmiu podopiecznych Waldemara Matyki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin a wśród nich byli: debiutantki Kamila Ignatowska iKarolinaBożewicz oraz Jakub Tomkiewicz, Adam Kawka, Szymon Milanowski, Dominik Faszczewski oraz Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik. Augustowianie rywalizowali w kategorii kumite, a 5 z nich startowało w kategorii kata.

-W kumite zdobyliśmy trzy medale. Srebro wywalczył Jakub Tomkiewicz w kategorii junior -60kg, natomiast brązowe medale zdobyli Adam Kawka w kategorii senior -70kg oraz Szymon Milanowski w kategorii młodzik -50 kg –informuje W. Matyka.

Z kolei Kamila Ignatowskai Karolina Bożewicz oraz Dominik Faszczewski i Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik przegrali swoje pierwsze walki.

W kategorii kata najlepiej wypadli Jakub Tomkiewicz plasując się na 4 miejscu i Szymon Milanowski zdobywając 5 miejsce w rundzie finałowej.

 

 

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe