Udane łowy na lodzie  

  • 10.03.2018, 06:20
  • Jolanta Wojczulis
Udane łowy na lodzie
Miłośnicy wędkowania podlodowego oddali się swojej pasji, a milusińscy zimowej zabawie. Wszystko to za sprawą I Zawodów w Wędkarstwie Podlodowym na jeziorze Pobojne, w ramach których odbył się także piknik. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Woda i Las oraz Łowisko Pobojne.

Zawody, które odbyły się w sobotę, 3 marca, miały charakterrekreacyjno-towarzyski. Towarzyszyły im różne atrakcje dla najmłodszych. Bawili się więc dobrze zarówno rodzice jak i ich dzieci. Wędkarze pochylali się nad przeręblami wypatrując ryb, natomiast dzieci wzięły udział między innymi w konkursach strzelaniakrążkiem do bramki hokejowej,i namiastce curlingu. Atrakcje te cieszyły się dużym powodzeniem wśród najmłodszych.

W zawodach wędkarskich rywalizowało kilku uczestników. Zawody rozgrywane były „na żywej rybie”. Oznaczało to, że każda złowiona przez zawodnika ryba musiała zostać wypuszczona do wody po wcześniejszym jej zarejestrowaniu.

Można było wędkować dowolną metodą, na dowolną przynętę, nie więcej niż jedną wędką równocześnie (oprócz żywca i martwej rybki). Zawody rozgrywane były bez podziału na kategorie, wygrał uczestnik, który złapał największą (najdłuższą) rybę. Szczęściarzem tym okazał się Szczepan Strękowski, zaraz za nim uplasował się Waldemar Bagiński i na najniższym stopniu podium stanął Marek Marchocki. Warto było wziąć udział w zawodach nie tylko ze względu na aktywne i ciekawe spędzenie czasu, ale też ze względu na cenne nagrody. Do wygrania bowiem były między innymi profesjonalne kołowrotki do łowienia na bardzo cienkie żyłki i plecionki, bielizna polarowa, certyfikowane ubranie pływające spełniające wszystkie normy dla środków asekuracyjnych.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe