Kocem po lodowisku

  • 9.03.2018, 05:09
  • Jolanta Wojczulis
Kocem po lodowisku
Czytelnicy mają do nas zaufanie. Często do redakcji naszej gazety docierają prośby o różnego rodzaju interwencje. Dla nas nie ma błahych problemów, wszystko traktujemy poważnie i staramy się pomóc mieszkańcom Augustowa. Tak było i tym razem.

Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, którego zdziwiła sytuacja, miająca miejsce na augustowskim lodowisku, mieszczącym się tuż obok miejskiej pływalni.

- Ostatnio byłem z dzieckiem na lodowisku i wdziałem jak niedługo po tym jak przez lodowisko przejechała rolba, pracownicy Centrum Sportu i Rekreacji chodzili po lodowisku z kocem, który polewali wodą. Ostatni raz taki zabieg widziałem jak sam byłem dzieckiem. O co chodziło, czyżby rolba zawiodła? –z takim pytaniem zgłosił się do nas nasz Czytelnik.

Poprosiliśmy Andrzeja Zarzeckiego, dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie, żeby nam wytłumaczył to działanie. Dyrektor bardzo dokładnie powiedział nam w czym rzecz.

-Generalnie system utrzymania tego lodowiska wygląda w ten sposób, że od godziny 14.00 do 15.00, czyli podczas przerwy technicznej, na lód wjeżdża rolba (maszyna do odśnieżania lodu), która ma za zadanie głównie zebrać z powierzchni lodowiska powstały w trakcie użytkowania śnieg i ściąć cienką warstwę lodu. Nie lejemy wówczas wody, bo godzina to za krótki okres, żeby woda zamarzła –wyjaśnia A. Zarzecki. -Z kolei tzw. kocowanie odbywa się już po zamknięciu lodowiska. Wówczas nasz personel polewa koc ciepłą wodą i przejeżdża nim ręcznie i przy tym nie imitując takiego hałasu jak rolba. W ten sposób znacznie ciszej uzupełniamy ewentualne ubytki w lodzie. Tak to wygląda standardowo. Jeżeli zatem ktoś widział, że nasi pracownicy używali koca w godzinach funkcjonowania lodowiska, to prawdopodobnie wyjątkowo powstały jakieś większe szczeliny, które należało uzupełnić. Wszystko to dla bezpieczeństwa osób, które korzystają z lodowiska.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kkk
kkk 9.03.2018, 08:10
Imitacja, a emitacja to dwa odległe pojęcia.

Pozostałe