Słaba płeć nie taka słaba 

  • 6.03.2018, 18:04 (aktualizacja 15.03.2018 08:31)
  • Krzysztof Przekop
Słaba płeć nie taka słaba
Już w czwartek oddamy w Wasze ręce najnowsze wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Warto udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Przy średniej cenie tygodników w Polsce, która oscyluje w granicach 6-7 zł. Cena „Przeglądu Powiatowego” nie wydaje się wygórowana. Miesięcznie na nasz tygodnik wydajemy raptem równowartość jednej paczki papierosów. Zapraszam do lektury.

Jeśli zadamy pytanie, obojętnie kobiecie czy mężczyźnie, kto jest najważniejszą osobą w naszym życiu z dużym prawdopodobieństwem pomyślimy o jakiejś kobiecie. Ktoś pomyśli o mamie, inny o córce, mężczyzna pomyśli także o żonie. Szczęśliwcy płci męskiej pomyślą nawet o więcej niż jednej żonie. Musimy się zgodzić, że kobiety są ważne. Kobiety kojarzą się z najpiękniejszym słowem świata „KOCHAM”. To wydanie Przeglądu Powiatowego ukazuje się 8 marca, który chyba wszystkim kojarzy się z dniem kobiet. Kiedyś święto było związane z rajstopami i goździkami, które kobiety dostawały w pracy i pijanymi mężami, którzy w środku postu mieli okazję udzielić sobie dyspensy. Pamiętam obrazek ze stanu wojennego, gdy w marcowe popołudnie na gdańskim osiedlu w wielkiej kałuży leżał pijany mężczyzna z wiązanką goździków. Nie doniósł żonie kwiatów. Czasy się zmieniły i nasze panie nie dostają rajstop od swoich szefów. Mężowie mają ogromną swobodę. Mogą sobie wybrać, czy najpierw odkurzą dom, czy raczej najpierw zrobią pranie. Ale szacunek dla ładniejszej części ludzkości pozostał. Dlatego życzymy naszym paniom młodszym i starszym, by Dzień Kobiet był im obojętny, by święto kobiet trwało cały rok.

Mamy wiele sfeminizowanych zawodów. Pielęgniarki, nauczycielki, lekarki specjalizacji niezabiegowych, kucharki, barmanki, kelnerki, krawcowe, sprzątaczki, ekspedientki w sklepach, urzędniczki to zawody, w których kobiety przeważają. W tym numerze okładkowy artykuł poświęciliśmy kilku paniom, które pracują w zawodach do niedawna uważanych za typowo męskie. Rozmawialiśmy z policjantkami i strażaczką. Rozmawialiśmy też z jednym panem o jego koleżankach z pracy. Tekst Beaty Perzanowskiej i Jolanty Wojczulis „Płeć słaba nie taka słaba” powinni przeczytać wszyscy. Z całego serca go polecam.

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe