Burmistrz zaatakowany gazem 

  • 2.03.2018, 14:00 (aktualizacja 02.03.2018 14:11)
  • Bartosz Lipiński
Burmistrz zaatakowany gazem Archiwum PP
Przy ocenie politycznych wydarzeń istotne jest również spojrzenie na ich chronologię. Przez blisko rok w temacie gazyfikacji miasta działo się bardzo niewiele. Jednakże wystarczyło, aby stagnację głośno skrytykował aktywny społecznik, a radni Naszego Miasta zapowiedzieli przedstawienie autorskiej uchwały w tej sprawie, aby burmistrz zwołał konferencję i pochwalił się pomysłami. Przypadek czy może przedwyborczy PR?

Burmistrz wyprzedził inicjatywę radnych

-Nic nie działa lepiej na konsumenta niż konkurencja, która powinna istnieć, bo podnosi jakość i obniża cenę –słowa przewodniczącego rady miasta na ostatniej komisji rozwoju odnosiły się co prawda do rozmaitych firm mogących podjąć się zadania zgazyfikowania miasta, ale fragment o konkurencji można w tym przypadku przypisać również do obecnej relacji burmistrza z jego byłym politycznym zapleczem. To oczywiście jest tylko hipoteza badawcza, ale niebędąca bezpodstawną. Niektórzy radni oraz uczestnicy posiedzenia z 15 lutego dostrzegli intrygujący zbieg okoliczności w tym, że dzień wcześniej i zaledwie kilka dni przed sesją rady miasta burmistrz zorganizował konferencję prasową, podczas której poinformował mieszkańców o planach związanych z uciepłowieniem i gazyfikacją miasta.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wyborca
Wyborca 4.03.2018, 23:15
Tą ekipa "naszego miasta"z Dobkowskim ,Karolczukiem wcześniej z walulikiem mieszkańcy augustowa powinni pogonić w wyborach tyle wstydu co ich rządy przyniosły miastu wystarczy na kilka kadencji .....
za co oni biora kase?
za co oni biora kase? 5.03.2018, 07:15
wstyd za burmistrza z tym pozal sie boze studencikiem KUL i ministrem z suwalk. ekipa staje na uszach zeby cokolwiek w tym miescie ruszylo do przodu. radni musza za raczke prowadzic urzednikow bo ci nawet ustawy nie potrafia spelnic tylko co krok jakies procedury sa lamane.
nemo
nemo 4.03.2018, 12:50
NM pianę bije bo im się interes gazowy z rąk wyśliznął
obserwator
obserwator 5.03.2018, 11:24
biją pianę? to jedyni merytoryczni uczestnicy sesji, chyba oglądasz inne programy niż transmisja z sesji. Mieszkańcy Augustowa to nie idioci i wyciągają sami wnioski i cieszą się, że ktoś pyta o to gdzie wydano ich pieniądze, to nazywasz biciem piany? najlepiej wszystko puścić boczkiem...?
Jun
Jun 5.03.2018, 16:57
Co ty bredzisz. Taka oglądalność bo wszyscy chcieli widzieć jak beznesmen spalinowy będzie się wić w swoich tłumaczeniach. Merytorycznych... Oczywiście
chija
chija 3.03.2018, 17:36
Problem jest w kosztach eksploatacji ,nie podłączenia.Podłączenie jakoś dałoby się ogarnąć
chija
chija 3.03.2018, 07:57
A może przeprowadzić sondaż ilu mieszkańców podłączy się do PEC lub gazu.Dziś taką możliwość ma 200 może więcej domów ,ale ze względu na koszty się powstrzymują....
Dym
Dym 3.03.2018, 12:19
jeśli faktycznie będzie jak burmistrz mówi że zdobęda dopłątę i to niewielki koszt będzie dla mieszkańca to chętnie. Czas najwyższy zgazyfikować Augustów rozprowadzić podłączenia do PEC. Niby uzdrowiskowe i turystyczne miasto a zimą nie da się okna otworzyc bo ludzie pala na potęge wszystkim czym mogą, a dym ściele się po ulicach.
Janina
Janina 2.03.2018, 17:35
W dniu 28 lutego br. Wojewoda Podlaski wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, w którym konkurs na kandydata na Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Augustowie uznał za nieważny. W uzasadnieniu rozstrzygnięcia podano, iż zarządzenie Burmistrza Augustowa o ogłoszeniu konkursu w sposób istotny narusza obowiązujący porządek prawny, a w obecnym stanie faktycznym wyłonienie kandydata na dyrektora jest nieuzasadnione i przedwczesne. „Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły ogłasza się tylko w sytuacji wolnego stanowiska" – uzasadnił w rozstrzygnięciu nadzorczym Wojewoda. Z kolei wcześniej w dniu 9 stycznia 2018 r. skarga Burmistrza Augustowa na decyzję Wojewody Podlaskiego została oddalona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku.
Uytre
Uytre 2.03.2018, 18:59
No cos takiego. A kto za to ponosi odpowiedzialnosc? Taki wstyd na cala Polskę.Ustanawianie "mojszego" prawa. Mam nadzieje ze burmistrz w koncu pogoni tego trutnia ktory narobil balaganu.
bacik
bacik 5.03.2018, 14:30
Czyli najpierw siebie samego
Maja
Maja 3.03.2018, 12:21
trutnia dawno czas pogonić, politykę tylko swoja dla siebie samego robi, a jak coś mu nie wyjdzie to na burmistrza zwala. Ale ten ma klapki na oczach.
BIPi
BIPi 3.03.2018, 13:16
obudzi się jak go truteń wystawi do odstrzału hahahha
Melon
Melon 2.03.2018, 16:39
Tandem Walulik-Krzywiński vs Nasze Miasto. Polityka. A my mamy to głeboko w ... Jednych mieszkańców te zagrywki bawią, innych mierżą. Jednak większość chciałaby widzieć konkrety, a nie obietnice papierków, stołkowe ustawki czy wojenki podjazdowe.
Augustowianin
Augustowianin 3.03.2018, 12:40
Prawda jest taka, że sprawy gazyfikacji miasta przeleżały u Karolczuka w biurku przez tyle czasu. Jak zresztą wiele innych ważnych. Po jego odejściu robimy co można w urzędzie żeby uratować rozbabrane przez niego sprawy. Ciekawe dlaczego w od pewnego czasu zaczął wszystko opóźniać.
PGE gotowe było do gazyfikacji Augustowa ale "podobno" działki nie było odpowiedniej pod instalację. W końcu dali jakąś na torfie, że nie można było wybudować tak dużych i ciężkich instalacji gazowych obsługujących miasto. Zgazyfikowano więc Grajewo zamiast nas. Teraz kiedy skończyła się ta dwuwładzy w urzędzie jaka się tam wytworzyła od pewnego czasu to może uda się zrobić gaz w Augustowie. CHYBA ŻE RADNI PRZESZKODZĄ I NIE UCHWALĄ, im teraz przeszkadza wszystko co się udaję zrobić burmistrzowi dla miasta. Co mogą to zatrzymują, mają władzę uchwałodawczą przecież. Tylko my mieszkańcy na tym tracimy.
v-ce
v-ce 5.03.2018, 07:38
Przereklamowany ten Karolczuk i jego pracowitość.
Vice
Vice 4.03.2018, 00:03
Czyli kolejna teoria spiskowa ???? czyżby
Karolczuk w sondzie DZP uplasował sie wysoko? Dlaczego burmistrz nigdy nie powiedział co było powodem rozwiązania umowy? A Ty skąd to rzekomo wiesz?
Ben
Ben 3.03.2018, 17:37
Jak moze Rada przeszkodzic w gazyfikacji, skoro to incjatywa firmy prowadzacej dzialalnosc gospodarcza, Jesli beda chcieli kupic od miasta dzialke miejska na rozprezalnie to kupia jesli burmistrz ja na sprzedaz wystawi. Co ma tu Rada do tego? Niech podciaga portki i kladzie te rure a nie gada ze polozy lub nie bo ktos mu w tym przeszkadza!
Chudy
Chudy 3.03.2018, 14:18
Jesteś odważny ze piszesz prawde bo tak było tylko każdy bal się głośno o tym mówić. Trzymał trzymal niby coś próbował i.... Nic. Za chwilę spadnie tu lawina hymnów pochwalnych na cześć tego pana i proszę wierzyć, nie będą to mieszkańcy tylko "wybawiciele' miasta.
Bajka
Bajka 3.03.2018, 21:26
Świeta prawda! Wybawcy augustowa zrobili z tego pana specjaliste niezastapionego robiac mu krzywde. Pewnie ma wieksza wiedze niż wojtek ale gdzie praktyka? 20 lat w jednym miejscu! O jakich projektach tu mowimy. Smiech na sali.
Aż się boję że teraz następnego wywinduja na stolek burmistrza. Nastepne lata stracone ....
wychowanek
wychowanek 5.03.2018, 11:26
bo Pan od w-f to specjalista.... aż go zatyka hahaha zapytaj uczniów z LO jaki był decyzyjny....
bies
bies 5.03.2018, 14:33
Chyba od macania
borys
borys 5.03.2018, 07:18
jakos w sejnach dziala i go chwala. jeden co w tym urzedzie robil a nie chodzil i sie usmiechal do zdjecia na przecinaniu wsteg.
Karol
Karol 5.03.2018, 16:59
To czego do Augustowa chce wrócić????
Nikos
Nikos 5.03.2018, 11:11
"Jakoś" to właściwe określenie dla jego pracy. Prawdę rzekłeś borys. 3 kroki w przód a 2 w tył. I mielenie tego samego. Grunt omawiać sprawy ale fnału brak
Mistrz w dzieleniu włosa na 4. W Sejnach może i ogarnia tematy skoro ma jeden.
Bingo
Bingo 5.03.2018, 10:25
Ano pomieszało się radni na polityką kadrową chcieli się zajmować w urzędzie. Myślą że urzędnicy to są ich pracownicy i polecenia wydają. Chcą mieć pracownika to niech sobie zatrudnią
fifi
fifi 5.03.2018, 17:34
no tak urzednicy sa na garnuszku mieszkancow, to oni z podatkow placa ich pensje a radni sa wybrancami mieszkancow. wiec maja jak najwieksze prawo do tego zeby egzewowac od urzednikow porzadna prace a nie to co sie dzieje ze nawet papiery nie sa gotowe na sesje.
BONO
BONO 5.03.2018, 20:45
Urzędnicy nie dajcie wykorzystywać się radnym!!!
Ty fifi znasz się na prawie jak kura na pieprzu. urzędnicy mają pracodawcę ten nim jest z kim umowa o pracę zawarta, dotyczy to także prawnika. NIE MAJA PRAWA jako radni miejscy egzekwować żadnych prac na rzecz rady. NIE MAJĄ PRAWA RZĄDAĆ od urzędników ani od prawnika aby np pisali im ich uchwały na sesję rady. Burmistrz może zlecić urzędnikowi lub prawnikowi bo jest ich pracodawcą ale nie Filip Chodkiewicz czy inny radny. Radni mogą poprosić burmistrza by ten zlecił urzędnikom lub prawnikowi a ci pomogli radnym w przygotowaniu dokumentów, uchwał. Doczytaj Fifi przepisy i nie snij o "wybrańcach" i potędze. władza ich ograniczona jest prawem.
Junak
Junak 6.03.2018, 06:45
Brawo BONO.
Do fifi
Do fifi 5.03.2018, 19:03
Wybrany hahaha
Bingo
Bingo 5.03.2018, 09:59
A chciałby przrcinać? No to role mu sìę pomieszały. Jak i niektórym wyższym urzędnikom I RADNYM też.
Urzednik
Urzednik 5.03.2018, 08:20
Kto chwali? Hahaha chyba radni NM :)
Auugustowianin
Auugustowianin 5.03.2018, 10:08
Borys ty w Sejnach pracujesz że tak dobrze znasz ocenę jego pracy? To skup sìe na pracy w Sejnach.
z Sejn
z Sejn 5.03.2018, 11:27
a Ty na pracy w Ełku ale tam pogonili? jak z wielu innych gmin?
ot co
ot co 5.03.2018, 07:40
Niech startuje na burmistrza Sejn ten fachowiec.
Xzy
Xzy 5.03.2018, 17:01
Juz NM o to się postara.
niejednego
niejednego 4.03.2018, 12:36
Nie to co Iza, która z niejednego pieca chleb jadła :) a ile projektów wtedy było, że ho ho i jaki progress miasta, do dzis nie można się pozbierać tak miasto się rozpędziło :) :) powodzenia
Robin
Robin 3.03.2018, 13:20
działek odpowiednich pod ta instalację znaleźliśmy teraz kilka, z tym problemu już nie ma ;) Oby tylko dali nam przeprowadzić inwestycję. bo straszny hejt na to jest. Ale to kilka osób się wypowiada.... zainteresowanych.
Nilos
Nilos 5.03.2018, 11:20
Działka też się znalazło bo sprawa wyszła z rąk tego fachowca

Pozostałe