Będą drogi, ale jest ale 

  • 5.03.2018, 09:15
  • Beata Perzanowska
Będą drogi, ale jest ale
Władze powiatu augustowskiego mają ambitne plany budowy dróg w mieście i powiecie. Jak informuje starosta Jarosław Szlaszyński przed wakacjami powinna być wyremontowana ulica Hoża i Licealna w Augustowie. Modernizacji doczeka się także najbardziej zniszczony kawałek Rajgrodzkiej. Remonty zaplanowano też w gminie Bargłów Kościelny, Augustów, Sztabin, Lipsk, Płaska i Nowinka.

O drogowych, tegorocznych inwestycjach, realizowanych przez władze powiatu augustowskiego opowiadał na konferencji prasowej Jarosław Szlaszyński. Spotkanie z przedstawicielami mediów odbyło się w piątek, 23 lutego.

-Na ten rok zaplanowaliśmy szeroki program inwestycyjny i modernizacyjny w zakresie dróg i ulic powiatowych –mówił starosta. -Zaczynamy od miasta Augustowa. Chcemy przede wszystkim dokonać modernizacji ulicy Hożej i Licealnej. Wykonana została już ulica 3 Maja i żeby zamknąć inwestycje na tym terenie miasta będziemy remontować te dwie ulice. Przedsięwzięcie ma według kosztorysu kosztować ponad 1,5 miliona złotych. Przetarg na wykonawcę prac już został ogłoszony i niebawem zostanie rozstrzygnięty. Tę inwestycję chcemy przeprowadzić jeszcze przed wakacjami.

Starosta dodał, że pieniądze na to przedsięwzięcie będą pochodzić między innymi z budżetu powiatu augustowskiego.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kierowca
Kierowca 6.03.2018, 10:24
Przy remontowaniu dróg należy wprowadzać udogodnienia mieszkańcom. Przykład: brak parkingów pod sklepem i ateką na Konopnickiej. Efekt: ludzie wjeżdzają na chodnik, niszczą krawężniki, opony i zawieszenie. A wystarczyło zrobić zatoczki dla klientów. Warto o takich "drobnostkach" myśleć i przewidywać.
ehhh
ehhh 6.03.2018, 12:38
przeciez tam jest skrzyzowanie ! jak ma byc parking na srodku skrzyzowania ???? no pomysl czasem o prawie budowalnym a nie opraktyce i zyciu.
ludzie jakby mogli to by do srodka wjechali.
ggg
ggg 5.03.2018, 10:40
Panie Starosto, kiedy sejsje powiatu będą online wzorem rad miejskich?

Pozostałe