Dziesiątki kilometrów w biegu 

  • 5.03.2018, 06:50
  • Jolanta Wojczulis
Dziesiątki kilometrów w biegu
Agata Iwanowicz, Marek Wojczulis oraz Wojciech Piekarski z ATP powinni być z siebie dumni. Mimo mrozu i niezbyt łaskawych warunków atmosferycznych udało im się pokonać długie wymagające biegi. Agata i Marek przebrnęli przez ponad 80 kilometrowego Ultra Śledzia Puszczy Knyszyńskiej, z kolei Wojtek ponad 100 kilometrowy Ultramaraton Zielonogórski. Inna augustowianka Anna Pliszko też ma się czym pochwalić w ramach Ultra Śledzia przebiegła ponad 50 kilometrów.

Impreza biegowa Ultra Śledź, odbyła się w sobotę, 24 lutego, w sercu Puszczy Knyszyńskiej. Start, meta w tym roku znajdowały się na bulwarach nad rzeką Supraśl na wysokości Muzeum Ikon. Zawodnicy mogli sprawdzić się na dwóch dystansach, ci bardziej wytrzymali śmiałkowie porywali się na dystans 80 km+, mniej odważni na dystans 50 km+.

W wymagającym biegu z własnymi słabościami, niekorzystną aurą i dość trudną trasą walczyli śmiałkowie przede wszystkim z województwa podlaskiego, nie zabrakło też biegaczy z Łodzi, Lublina, Szczytna, Poznania, Świdnika, Bartoszyc czy Krakowa. Wśród licznie przybyłych sportowców znaleźli się też oczywiście augustowianie, Agata Iwanowicz, Anna Pliszko oraz Marek Wojczulis. Agata ze swoim kolegą z ATP Markiem porwali się na dłuższy dystans i udało im się dobiec do mety po ponad 80 kilometrach (ok. 83 km), natomiast Anna Pliszko zmagała się z krótszym (50 km+), ale też bardzo wymagającym dystansem.

-Na 60 kilometrze dopadł mnie kryzys, ale dzięki koledze Kamilowi z Więcborka udało mi się go przełamać i potem już było o wiele lepiej –opowiada Marek Wojczulis, który pokonał metę w czasie 10:39:12. –Cieszę się, że Agata, po tym jak przez większość trasy biegliśmy razem dostała powera i wyrwała do przodu. Dzięki temu udało jej się uzyskać świetny, bo drugi czas wśród wszystkich kobiet. Gratulacje!

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe