Ratowniczy zespół płaszczański 

  • 4.03.2018, 06:48
  • Jolanta Wojczulis
Ratowniczy zespół płaszczański
Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Jednak to powiedzenie wydaje się nie mieć zastosowania w Augustowie. Burmistrz Augustowa od kilku miesięcy jest w opałach pod względem politycznym, obyczajowym i osobistym. Jednak nie walczy samotnie z przeciwnościami losu. Pospieszył mu z pomocą płaszczański zespół ratunkowy, który swą sprawność udowodnił w pobliskiej gminie. Kilka lat temu wójt gminy Płaska został zatrzymany przez policją ze znaczną kwotą pieniędzy, która miała być łapówką wręczoną przez jednego z przedsiębiorców realizującego inwestycję na terenie gminy. Na kilka miesięcy wójt zasilił liczbę aresztantów w areszcie śledczym. Po czym pojawił się w urzędzie gminy i rozpoczął walkę z zarzutami korupcyjnymi. Szybko zgromadził wokół siebie zespół ludzki, który pomógł mu nie tylko przetrwać referendum o odwołanie ze stanowiska, ale wygrać następne wybory i uzyskać wyroki uniewinniające od wszystkich zarzutów. Na łamach Przeglądu Powiatowego z 22.02.2018 r. zobaczyłam zdjęcie zespołu ratunkowego wójta w całości.

O kim mowa?

Pierwszym ratownikiem jest radny miejski Wojciech Krzywiński, znany specjalista od jędrnej i soczystej odmiany polszczyzny, który pełnił w Płaskiej obowiązki szefa placówki kultury i przez pewien czas był zastępcą wójta. W Augustowie był szeregowym radnym, ale pełnił strategiczną funkcje szefa komisji rewizyjnej. Jego ostatnie perypetie są przedmiotem zainteresowania mediów lokalnych, dlatego nie ma potrzeby ich opisywać. Drugim ratownikiem jest mecenas Andrzej Chmielecki, który dał się poznać jako niezłomny obrońca burmistrza przed jego do niedawna sojusznikami, radnymi KWW Nasze Miasto. Jak ważna to osobistość niech świadczy fakt, że zajął gabinet po wiceburmistrzu. Jako szef rady nadzorczej augustowskiego PEC-u zadbał o to, żeby pierwszy ratownik miał dobrze płatne stanowisko. Wtedy pojawił się trzeci ratownik, czyli Grzegorz Mackiewicz, który w Płaskiej był sekretarzem. Nie jest to ot taka sobie przypadkowa persona. Kilka kadencji temu był kandydatem PIS na Prezydenta Suwałk. Pokazuje to jasno jakie środowiska polityczne popierają burmistrza.

Moim zdaniem nie stało się to przypadkowo. Ratownicy mają pomóc burmistrzowi nie tylko przetrwać kryzys i kolizje z prawem, ale przed wszystkim mają pomóc wygrać następne wybory. Arsenał środków jaki zostanie użyty został już przetestowany w Płaskiej. Oczywiście skala jest inna. Do wygrania wyborów w Płaskiej wystarczało kilkaset głosów. W Augustowie trzeba pozyskać kilka tysięcy wyborców.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fryderyk
Fryderyk 5.03.2018, 21:08
Krzysztofie vel Izabel musisz bardziej doszkolić się z ratownictwa. A może wiek już robi swoje .... Najpierwszym ratownikiem jest mecenas Andrzej Chmielecki znany z tego że reprezentował byłego wójta gm Ełk, który miał blisko 300 zarzutów zgłoszonych do organów sprawiedliwosci przez obecne władze gminy. Zarzuty te zostały wszystkie oddalone w wyniku błyskotliwej pracy Ratownika Chmieleckiego. Obecny wójt gm. Ełk ma 5 procesów karnych.
radca
radca 5.03.2018, 19:49
Czy to prawda że niektórzy prawnicy strasznie dużo kasy biorą za swoje super usługi, i to podobno w kilku miejscach naraz pracują (w jednym czasie - podobno) i jeszcze podobno potrafią w tym samym czasie w radach nadzorczych co nieco zadziałać. Przepracowani od tego w sumie mogą być, jak lekarze... :)
Obserwator
Obserwator 5.03.2018, 19:07
Celem ustawy Mieszkanie dla Młodych (MDM) miało być zwiększenie dostępności lokali mieszkalnych na rynku w odniesieniu do osób młodych, nabywających pierwsze mieszkanie i niedysponujących zdolnością kredytową do obsługi zobowiązania, które bez wsparcia finansowego byłoby wyższe. Wg rządowych dokumentów strategicznych m.in. „Strategii Rozwoju Kraju 2020” priorytetem rządu miało być wspieranie osób o dochodach uniemożliwiających zakup lub wynajem mieszkań na zasadach komercyjnych. Uważam, że pomoc państwa w zakresie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych powinna być kierowana do osób, których dochody uniemożliwiają zakup lub wynajem własnego mieszkania, a nie do osób o wysokich dochodach, bo w ten sposób bogaty staje się jeszcze bogatszy. W praktyce wiele młodych rodzin o niskich dochodach albo osób samotnych w Augustowie nie stać na zakup własnego mieszkania, ani nawet na zaciągnięcie kredytu bankowego, który spłacać trzeba byłoby przez całe życie. Ponadto trzeba zauważyć, ze spora części osób, które złożyły wnioski w minionych latach nie otrzymała dofinansowanie, bo zabrakło pieniędzy w ramach programu. 2018 rok to ostatni rok funkcjonowania programu MdM. Do 3 stycznia 2018 r. Bank Gospodarstwa Krajowego rozdysponował całą pulę przeznaczoną na dofinansowanie do wkładu własnego na zakup mieszkania w programie MdM na rok 2018.Od stycznia 2014 roku, od kiedy program MDM został uruchomiony, do młodych Polaków trafiło 3 mld zł. Wsparcie kupna własnego mieszkania otrzymało w sumie 110,6 tys. osób, w tym niekoniecznie ludzie biedni.
as
as 5.03.2018, 20:20
Pojąć nie mogę jak ma się dom, składa wniosek i dostaje dofinansowanie na zakup mieszkania w bloku. Nikt nie sprawdza wniosków? I wszyscy na takich kombinatorów musimy się zrzucac.
SZP
SZP 6.03.2018, 12:46
Można wszystko na kogoś przepisać najczęściej na rodzica !
W radzie miasta radni też zastosowali tą samą zasadę. Pewnie doradzili koledze! Tylko gdzie uczciwość! Gdzie sumienie! I tacy zostają wywindowani ma wysokie stanowiska. I dostają pieniądze z kasy podatników. Załatwiają swoje interesy wykorzystując swoje stanowiska!
Można? Można!
jj
jj 6.03.2018, 16:08
Przecież od dawna ma dom 150m2 jako majatek odrebny. To oznacza, że posiada dom jako nieruchomość nabytą przed związkiem małżeńskim lub otrzymaną jako spadek.
ale łebski wpis Obserwatorze
ale łebski wpis Obserwatorze 5.03.2018, 19:50
Ło matko a ten swoje , ty jesteś może obserwator z Płaskiej czy z Ełku?
slalom GIGANT
slalom GIGANT 5.03.2018, 14:28
Stok narciarski i pole golfowe powstanie w miejscu zamkniętego wysypiska śmieci w Augustowie. Sposób na takie zagospodarowanie nieczynnego od dawna wysypiska znalazły władze miasta. - Całość będzie gotowa jeszcze w tym roku - mówi Kazimierz Kożuchowski, 26.06.2012r.
Ben
Ben 5.03.2018, 12:04
A Kozuchowski, ciekawe czy i on bedzie chcial wrocic? A Pani Iza miesza sprawy desperackie proby ratowania burmistrza z oplata adjacencka - co ma piernik do wiatraka? Pewnie wychodzi z zalozenia, za jak bic to po wszystkich jak leci.
pytanie o prawnika
pytanie o prawnika 5.03.2018, 11:01
a może ktoś się pochyli nad tym dlaczego umowy prawnika są na wynagrodzeniu minimum mniejszym niż próg z zamówień publicznych? może czas zrobić przetarg? a nie brać prawnika, który najpierw obsługuje prywatne sprawy burmistrza a później dostaję umowę bez przetargu w Urzędzie?
Rondo
Rondo 5.03.2018, 13:04
Burmistrz spraw prytatnych z prawnikiem z urzędu nie ma. Sprawy burmistrza w prokuraturze i w sądzie nie są jego prywatnymi. Występuje w nichjako burmistrz i / lub pracodawca. Jak chcesz uderzyć to zręczniej manipuluj faktami albo mów prawdę. A pochylić się kazdy może w całej rozciągłości..... Konstytucja ci to gwarantuje.
ja nowy burmistrz
ja nowy burmistrz 5.03.2018, 10:32
Głosują na siebie w tym plebiscycie aż palce bolą ha ha!!!!
Bingo
Bingo 5.03.2018, 11:23
Ktoś musi hahaha
odwrócenie uwagi?
odwrócenie uwagi? 5.03.2018, 06:51
Czy skarbnik jest z Płaskie bo artykuł jest o płaszczańskiej grupie o Krzywiński, o radcy Burmistrza Chmieleckim i Mackiewiczu a komentarze o skarbniku? o co chodzi?
odpowiedz
odpowiedz 5.03.2018, 10:52
jak to o co? o odwrócenie uwagi i pozbycie się ostatniej wykwalifikowanej osoby w UM. W płaskiej było tak samo, najpierw pozbyto się Skarbnika, a później prawnika
ełkowy
ełkowy 4.03.2018, 20:43
Waldek - ależ ty zawistny i niedouczony bo przepisów nie znasz a szczujesz skarbnika, teraz skarbnik to , skarbnik tamto i szczucie - ale wiesz co pamiętaj że karma wraca. Życzę ci żebyś dostał co najmniej tyle "dobrego" ile dajesz ...
Waldek
Waldek 4.03.2018, 19:52
Dziwna sprawa z tym dofinansowaniem u skarbnika na pierwsze mieszkanie. Zgodnie z Art.4. 1. Ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi „Dofinansowanie wkładu własnego może zostać udzielone, jeżeli nabywca: 1) złożył wniosek o dofinansowanie wkładu własnego najpóźniej do końca roku kalendarzowego, w którym ukończył 35 lat; 2) do dnia ustanowienia lub przeniesienia na jego rzecz własności mieszkania nie był: a) właścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego, b) osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, c) właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny.” Skarbnik urodził się 25.12.1977 r., czyli warunek wieku nie został spełniony, ale wniosek o dofinansowanie mogła złożyć jego żona. Drugi warunek dotyczy obojga małżonków. Tymczasem z oświadczenia majątkowego wynika, że posiada m.in. dom o powierzchni 150 m2 (majątek odrębny), mieszkanie o powierzchni 55,68 m2 (współwłasność małżeńska) i działki.
mdm
mdm 4.03.2018, 22:27
Państwo w takich przypadkach wspiera osoby które maja co najmniej trójkę dzieci - wtedy dofinansowano, dużo dzieci = pomoc państwa to proste, każdy to wie tak działa ten program pomocy. jątrzycie po próżnicy, trzeba inwestować w dzieci
Stop cwaniakom
Stop cwaniakom 5.03.2018, 01:17
Raczej podatnicy a nie PANSTWO ! Czyli ja , ty, itd
Rozumiem dzieci z ubogich rodzin ale nie cwaniakow co potrafia wydoic dziurawy system !
lol
lol 5.03.2018, 06:48
Cwaniaków? to każdy kto bierze 500+ to wg ciebie cwaniak, żałosne
Stop cwaniakom
Stop cwaniakom 5.03.2018, 07:56
Chodzi o dofinansowanie mieszkania! Czytaj ze zrozumieniem !
Prilonto
Prilonto 4.03.2018, 20:55
widocznie spełnial wymagania jak tak. po to jest prawnikiem zeby wykorzystywac system.
Stop cwaniakom
Stop cwaniakom 5.03.2018, 08:01
A taki co nie jest prawnikiem nie umie wykorzystac systemu i przeważnie dużo mniej zarabia. System powinien sam wyszukac tych najbardziej potrzebujacych . A nie z pieniedzy podatnikow nabijac kase scwaniakom
ger
ger 5.03.2018, 10:23
Jak masz uzasadnione wątpliwości to zgłoś to do Banku Gospodarstwa Krajowego, który zatwierdza dofinansowanie wraz z oświadczeniami majatkowymi za ostatnie lata albo na Młyńską.
ciekawski
ciekawski 4.03.2018, 20:52
pytanie czy oswiadczenie skladal po czy przed dofinansowaniem na zakup mieszkania
bhy
bhy 4.03.2018, 20:28
Tak czy siak jest to wykolejenie ustawy, bo ustawa miała pomagac młodym na starcie i dawac im wsparcie na zdobycie PIERWSZEGO mieszkania, a wychodzi, ze wsparła takich co maja dom i teraz dofinansowane mieszkanko w bloku.
to nas zalatwili
to nas zalatwili 5.03.2018, 07:11
tutaj juz musisz dziekowac rzadowi pis iich pisaniu ustaw na kolanie po nocy przez jakis domoroslych specjalistow....
btu
btu 5.03.2018, 08:10
Była taka sprawa, że pozornie było wszystko zgodne z przepisami. Ale NSA uchylił wszystkie roztrzygnięcia i stwierdził, że wszelkie podjęte decyzje były wbrew celowi ustawy. Nie chodzi o tę sprawę, ale sedno jest wg mnie podobne.
Mirek
Mirek 4.03.2018, 18:42
Tak pani Izo sama się pani przekonała na sobie że w Augustowie nie wystarczy kilkaset głosów. Choć i tylu pani nie uzbierała
mieszkaniec Nadrzecznej
mieszkaniec Nadrzecznej 4.03.2018, 16:48
Moniko czy Rene czy jak tam kolwiek - NAGONKA na skarbnika bo widać dobrze pilnuje kasy miejskiej - może za dobrze ...
Zdziwiony
Zdziwiony 4.03.2018, 16:31
Dziwnym towarzystwem otoczył się nasz burmistrz. Po co mu to?
Kolo
Kolo 4.03.2018, 17:02
Właśnie zacząl z niego wychodzić od pewnego czasu stąd te ataki. Bo na oczy przejrzał, choć nie wiem czy do końca dobrze już widzi:)
Monika
Monika 4.03.2018, 11:38
Czy może pani wyjaśnić czytelnikom w jednym z kolejnych pani artykułów dlaczego skarbnik miasta Sławomir Sieczkowski, mimo iż do biednych ludzi zdecydowanie nie należy, uzyskał w 2016 r. ponad 60 tyś. zł dofinansowania na podstawie ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania? Jednocześnie w swoim oświadczeniu majątkowym wykazuje jako współwłasność małżeńską działki rolne i nieruchomości. Z tytułu umowy o pracę w Urzędzie Miejskim w Augustowie uzyskał w 2016 r. ponad 109 tyś. zł. Na wychowanie dzieci z tytułu 500+ uzyskał w 2016 r. aż 9 tyś zł. Ponadto jest członkiem rady nadzorczej w MPEC Sp. z o.o. Czy na pewno takiej osobie należały się pieniądze na nabycie pierwszego mieszkania?
Prawnik
Prawnik 5.03.2018, 08:13
Jesli to prawda że zasiada w radzie nadzorczej w MPEC spolka miejska to jest to kolizja z prawem bo jest skarbnikiem miasta . Sprawa do CBA
Ddd
Ddd 5.03.2018, 19:08
A po co? Znowu rada wybroni. Rada w Augustowie to porażka!!!!!
qwd
qwd 4.03.2018, 17:50
Troche to dziwne jak się ma dom 150m2 i uzyskuje dofinansowanie na pierwsze mieszkanie, które pierwszym nie jest. O co chodzi?
pięterkowa
pięterkowa 4.03.2018, 20:51
dziwne że jak ktoś się "nie kumaty" to tylko nagonkę robi, a w zasadzie nie dziwne. I wcale się nie zdziwię jak się okaże że na skarbnika nagania jedna osoba pod kilkoma nickami.
Wojtek
Wojtek 4.03.2018, 17:15
Generalnie uważam że to wpis o dochodach skarbnika jest nie na miejscu. Ktoś odwołuje się donajniższychemocji. Ujawnił swoją sytuację majątkową. To chyba wystarczy.
ad
ad 4.03.2018, 17:56
Po to są oświadczenia majatkowe, żeby każdy mógł przesledzić dorabianie.
Wojtek
Wojtek 4.03.2018, 18:12
Dorabić można zgodnie z prawem. To nie zabronione. Ci co tu hejtują też dorabiają i dorabiać mogą z tą różnicą że im publiczność w zeznania majątkowe nie zagląda
Wolontariusz
Wolontariusz 4.03.2018, 16:45
Bo to biedny człowiek jest. Z tej samej kasty co dobkusiowe towarzystwa. Nm to same "ubogie".
Prilonto
Prilonto 4.03.2018, 14:11
Jeżeli spełnia wymagania to tak. Trzeba było iść na studia prawnicze i tak prowadzić swoje księgi rachunkowe żeby hajs się zgadzal.
Igffdhjbv
Igffdhjbv 5.03.2018, 09:44
Jak się pracuje w administracji to obowiazuje jakas etyka urzednika a nie dorabianie się na lukach prawnych.
No cóż augustowski magistrat zarzadzany przez obecna ekipe przejdzie do historii. Wprowadzil etyke urzednika ktora na kazdym kroku łamie. Same skandale, afery, podchody, przepychanki kadrowe. Mam nadzieje że wyborcy nie spia !
W
W 4.03.2018, 17:22
Zdadzam się z Prilonto
TANIA
TANIA 4.03.2018, 10:21
Piszesz Izo że nie wchodzi się 2x do tej samej rzeki to bądż kosekwentna. Ty już byłaś na miejskim świeczniku. Tobie podziękowano. Pokazały to wyniki wszelkich wyborów w jakich wzięłaś udział.
Tanie chwyty
Bobi
Bobi 4.03.2018, 11:00
No i brudnej wody po Tobie jeszcze w tej rzece trochę zostało, jeszcze nie spłynęła...
Krechowiak
Krechowiak 4.03.2018, 09:29
Czyżby pani zapomniała jakie hece z ówczesnym burmistrzem miały miejsce? Żył tym cały Augustów. Pani w roli głównej.
fd
fd 4.03.2018, 07:44
Dobry tekst. 100% w punkt. :-) Od pisu to najlepiej jak najdalej.
Lipowiak
Lipowiak 4.03.2018, 12:07
zdjęcie masz ładne Iza ale co poza nim ? to samo co u Spaliniarzy, znamy bo i oni się na Lipowcu promują
Zyzajk