Teraz Augustów nasz 

  • 20.02.2018, 18:21 (aktualizacja 20.02.2018 19:37)
  • Krzysztof Przekop
Teraz Augustów nasz
Już w czwartek oddamy w Wasze ręce najnowsze wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Warto udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Przy średniej cenie tygodników w Polsce, która oscyluje w granicach 6-7 zł. Cena „Przeglądu Powiatowego” nie wydaje się wygórowana. Miesięcznie na nasz tygodnik wydajemy raptem równowartość jednej paczki papierosów. Zapraszam do lektury.

Główny tekst w najnowszym wydaniu Przeglądu Powiatowego został po raz kolejny wywołany przez naszych Czytelników. Zauważyli, że na konferencji w sprawie gazownictwa obok burmistrza Walulika wystąpili panowie, których bliska znajomość nie jest tajemnicą. Istotnie mogło to wyglądać podejrzanie, że Wojciech Krzywiński odpowiedzialny za gazownictwo w MPEC, siedzi obok swojego znajomego, szefa firmy, która powinna być postrzegana jako konkurent dla MPEC. Energetyka i ciepłownictwo to duże pieniądze. Każdy, kto otrzyma zgodę na inwestycje na terenie naszego miasta, przez lata będzie zarabiał ogromne kwoty. Z całą pewnością musi paść pytanie, czy MPEC lub inna miejska spółka może takie inwestycje przeprowadzić, czy też oddamy nasze pieniądze firmom z zewnątrz? I czy procedury z tym związane będą całkowicie przejrzyste? W artykule „Teraz Augustów nasz” próbujemy odpowiedzieć na kilka pytań, które postawili nasi Czytelnicy. Autorką tekstu jest Jolanta Wojczulis.

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maciek
Maciek 4.03.2018, 13:34
Szanowni Radni. Dlaczego prezesem spółki miejskiej Wodociągi i Kanalizacje Miejskie jest osoba z rodziny Przewodniczącego Rady? Może Rada powinna się zastanowić czy powinien on pełnić swoją funkcję. Czy tak powinno być ? Kuzyn przewodniczącego został powołany gdy wspomniany wyżej już pełnił funkcję Przewodniczącego Rady. Czy obaj panowie nie powinni przed tym ujawnić pokrewieństwa ? Czy jest to etyczne?
Marian
Marian 3.03.2018, 18:14
Szanowni radni! Co w radzie nadzorczej MPEC „GIGA” Sp. z o.o. robi skarbnik Urzędu Miejskiego w Augustowie p. Sławomir Sieczkowski? Przeciętni mieszkańcy nie mają szansy na jakąkolwiek pracę w spółkach miejskich, nie mówiąc o stanowiskach kierowniczych, a skarbnik i tam zarabia?
Niedowiary
Niedowiary 3.03.2018, 22:36
Nie wierzę....... Jeszcze mu mało? Kiedy to się skończy????
Rada
Rada 3.03.2018, 20:00
A co tam robi Pani z Ełku? Jaki był proces rekrutacji?
Prada
Prada 3.03.2018, 20:16
to Rada prawa nie zna jesli nie wie w jaki sposób powołuje się i odwołuje członków Rady Nadzorczej.
Kaczuszka
Kaczuszka 3.03.2018, 19:19
Ten od afery urynowej???? Jak to co robi? Pewnie sika
Mieszanka
Mieszanka 3.03.2018, 12:18
Pan Krzywiński nigdy nie dotrzymuje słowa. Jest osobą egoistyczną i łakomą na nie swoje pieniążki. Pracował w gminie Płaska, gdzie była afera, ze urzędnicy biorą łapówki ( np wójt, który miał za to proces sądowy)trzeba się przyjrzeć Gminie Płaska. Moze ktos wie coś wiecej? Ciekawe skąd pozyskał tyle pieniedzy na auto, przecież nie prowadzi działalności. Może poruszy ktoś ten temat ?Z żoną nie mieszka. Jest takie powiedzenie KTO Z KIM PRZYSTAJE TAKIM SIĘ STAJE.
BRAWO PANIE KRZYWIŃSKI, NIE ODDAM NIGDY NA PANA GŁOSU. NA GLOS TRZEBA ZASŁUŻYĆ.
Oczernia i osądza Pan radnych!!!!Najpierw to Pan zrezygnuje z korzyści finansowych na rzecz dobra miasta tak jak to zrobił Radny Pan Dobkowski. Bo chyba o to Panu chodzi: Dobro Miasta. Zanim Pan osądzi kogoś niech Pan sprawdzi informacje. Mieli Pana dość w Płaskiej i teraz robi Pan syf w moim mieście. Wypad z tego urzędu! !!!!!!!
Krzyś
Krzyś 4.03.2018, 10:36
A jak radna z mężem nie mieszka to też wypad? Fajnie
Tyuiop
Tyuiop 4.03.2018, 07:22
Zajrzyjcie w zexnania podatkowe radnych i dyrektorow miejskich. Sa dostepne na stronach um i up. Takie ciekawe wnioski mozna wyciagnac...
Do Mieszanki
Do Mieszanki 3.03.2018, 23:03
Piszesz że radny WK nie mieszka z żoną i syf robi ci twoim miście? Zgadzam się kochana. Wypad z urzędu. Jestem z tym żeby wyrzucić wszystkich co nie mieszkają z żonami. Dobrze że NM się wzięło za takich. A najlepiej niech przewodniczący zasponsoruje całej radzie żelazne majtki zamkjane na klucz. Ty kochana będziesz przechowywać te klucze i wydawać komu trzeba. Bo jesteś godna zaufania. Tylko wiesz, nie pij , rzebyś kluczy nie pomyliła. Brawo NM oczyści to miasto i cnoty radnych dopilnuje.
 ???
??? 4.03.2018, 10:43
A jeżeli urzędniczka miejska na b.wysokim stanowisku z mężem nie mieszka? Już gubię się w tych zasadach NM. One wszystkich dotyczą? A jak ktoś jest rozwiedziony to do jakich go zaliczyć?
Laki Luk
Laki Luk 3.03.2018, 20:02
Hej Dobek, to wcale nie jest twoje miasto, nigdy nie było :):):):) Augustów jest WOLNYM miastem. To nie dziewietnastowieczny Dziki Zachód hahaha. Ty i ci twoi cowboys :):):) naoglądałes się westernów i co wniosków zero? wiesz jak to się kończy. Vide " W samo południe"
Wyborca
Wyborca 3.03.2018, 23:57
Nikt nikomu nic nie broni, niw rozumiem tego zamieszania. Chcesz to startuj, jak spodoba mi sie to co proponujesz to nawet zagłosuje
Bartek
Bartek 3.03.2018, 13:09
A obiecał coś Pani? może wielokrotnie? A Pani wile razy uwierzyła mu w te obietnice... Pieniążki jakieś od Pani wziął ? ciekawe oskarżenia, na granicy prawa.
Jeśli o g Płąska chodzi to wójt został uniewinniony przez sąd.
w UM Augustów pracuje kilku urzędników mających rodziny w Płaskiej to niech się im Pani przyjrzy może też coś z nimi nie tak jest. O ile pamiętam to klub radnych z PIS nie deklarował że nie będzie brał diet. Nikogo nie oczernia się w sprawie diet. Radnemu Dobkowskiemu oddano honor, że jako jedyny słowa w tym względzie dotrzymał z komitetu NM . ta mieszkanka sympatii wam nie przyczynia brr..
Dobek
Dobek 3.03.2018, 15:20
Święty Dobkowski hahaha
zico
zico 24.02.2018, 11:52
kuchenkę gazową w domu ma to się zna
Mieszkanka
Mieszkanka 3.03.2018, 12:24
Haha. Dobre. I na kuchence pewnie ma problem z gazem i na gazie
zawiedziona
zawiedziona 21.02.2018, 21:31
ach jaka szkoda, że nadszedł czas gdy takie dziwne zbiegi okoliczności widzi prasa, media i mam nadzieję że wyborcy, którzy nie dadzą się mamić tym, że ktoś stoi w pierwszym rzędzie w Kościele. Głosowałam na Burmistrza i czuje się, że ktoś zrobił mnie w konia
haha
haha 21.02.2018, 20:20
Społecznik gazem psika?
mieszkaniec
mieszkaniec 21.02.2018, 05:54
To jest kpina z mieszkańców. Co ma wspólnego PEC z gazownictwem? ."Pracownik odpowiedzialny za gazownictwo w..... MPEC" - to jedyny przypadek w Polsce..!!!! Pośmiewisko na cały kraj.To jak lis odpowiedzialny za bezpieczeństwo w kurniku.
Morus
Morus 3.03.2018, 20:57
PEC czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Dla mnie może być, aby gaz w Augustowie był, a PGE z którym burmistrz o gazyfikacji rozmawiał na konferencji, jest spółką państwową. Niby kto lepszy niż MPEC miałby się zająć gazyfikacją Augustowa? No nie wiem, może i INES byłaby lepsza. Zawsze można zgłosić taką inicjatywę jeżeli to lepiej by było dla Augustowa, Co wy na to?
Węglowa
Węglowa 3.03.2018, 13:14
Oj boli że się nie udało zatrzymać gazyfikacji. a my ludzie chcemy mieć gaz w Augustowie. mamy dość tego średniowiecza. Grajewo zrobili zamiast nas, a żal. Ilu to starszych czy samotnych ludzi z tymi piecami węglowymi musi się męczyć.
Teoll
Teoll 3.03.2018, 20:04
Zatrzymać? Radni na Komisjach ciagle nalegali zeby ruszyć temat! Pracowali nad przebiegiem sieci, sprawdź protokoły !
Dlawasjuzdziekujemy
Dlawasjuzdziekujemy 3.03.2018, 20:47
Oho..... I znowu nm. Piszą 2 osoby i tak namiętnie czytają. Pani niech zajmie się dziećmi a pan panie radny swoimi zajęciami a nie w komentarzach grasowac hahaha
mieszkaniec
mieszkaniec 21.02.2018, 09:47
Dobre porównanie ;)))))
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.02.2018, 19:03
O co chodzi ze Świątkowskim? Ja na niego glosowalem a teraz mi wstyd za niego
Huk
Huk 4.03.2018, 11:25
Ten to pionek. Nie ogarnia tematu.

Pozostałe