Mecenas Stefan w opałach  

  • 24.02.2018, 05:43
  • Jolanta Wojczulis
Mecenas Stefan w opałach
Aktorzy teatru Res Humanae przenieśli publiczność w wyjątkowe czasy dwudziestolecia międzywojennego. Tym razem zdolni artyści pokazali swój kunszt aktorski w spektaklu pt. „Sprawa antyrozwodowa” autorstwa Pawła Kondrackiego, absolwenta I LO w reżyserii Bożeny Bendig.

Przypomnijmy, że teatr Res Humanae od 30 lat jest dumą I Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie. W roku 2013 hucznie obchodził 25 lecie istnienia. Jego założycielką, opiekunką młodzieży, dobrym duchem i reżyserem większości widowisk scenicznych jest Bożena Bendig - polonistka i animator teatralny. Przez teatr przewinęły się setki młodych aktorów, którym Res Humanae pomagał się rozwijać, odkrywać własne talenty, uwierzyć w swoje możliwości. Pośród przeszło dziewięćdziesięciu premier Res Humanae - i tych kameralnych, i granych przed szeroką publicznością -znajdują się zarówno pełne humoru kawiarenki, jak i poważne sztuki, skupiające się na problemach ludzkiej egzystencji.

Aktorzy teatru Res Humanae wierni są słowom swojego hymnu „Co by się nie działo, teatr musi grać...”, dlatego sukcesywnie zaskakują publiczność nowymi sztukami. Tym razem w niedzielę, 18 lutego, zaprosili na swój najnowszy spektakl pt. „Sprawa rozwodowa”, lekką komedię autorstwa absolwenta I LO w Augustowie Pawła Kondrackiego, osadzoną w realiach dwudziestolecia międzywojennego. Akcja farsy toczy się w latach trzydziestych XX wieku w Warszawie.

Licznie przybyła na spektakl publiczność bawiła się znakomicie, nie szczędziła więc młodym aktorom gromkich braw, a po sztuce słów uznania. Autorem sztuki jest Paweł Kondracki absolwent I LO.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe