Talentów w Augustowie nie brakuje  

  • 26.02.2018, 16:25
  • Jolanta Wojczulis
Talentów w Augustowie nie brakuje
Nieprzeciętnie zdolni augustowscy uczniowie zostali docenieni. Z rąk burmistrza Wojciecha Walulika otrzymali nagrody i stypendia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury oraz stypendia motywacyjne za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia sportowe.

Stypendia i nagrody uroczyście zostały przyznane w poniedziałek, 19 lutego, w Kinie Iskra. Laureatami nagród i stypendiów zostały osoby o wybitnych osiągnięciach wnoszące ogromny wkład w rozwój życia kulturalnego Augustowa oraz osiągające wysokie wyniki w nauce znakomite rezultaty sportowe w I semestrze roku szkolnego 2017/2018.

Nagrodę za całokształt działalności kulturalnej w kwocie 4 950 zł otrzymał Zespół Tańca Ludowego „Bystry”, skupiający młodzież zainteresowaną autentycznym folklorem regionu augustowsko-suwalskiego. Założycielem, instruktorem oraz choreografem Zespołu jest Halina Poźniakowska – nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 3. Kapelę prowadzi Emil Kulbacki – nauczyciel Szkoły Muzycznej w Augustowie. Nagrodę za wybitne osiągnięcia o wysokim znaczeniu artystycznym w kwocie 3 300 zł otrzymała Elżbieta Granacka – nauczycielka śpiewu, muzyk, pedagog oraz instruktor w Augustowskich Placówkach Kultury. Stworzyła i prowadzi grupy muzyczne: Augustowska Flota Śpiewająca AQQ, Augustowska Fabryka Dźwięku, Kavem Folk Group, O’Yey, Teatr Piosenki APK i dziecięca grupa Yabu Dabu. Stypendystką w kategorii do 26 lat włącznie - muzyka i śpiew została gitarzystka Zuzanna Bonarska, która otrzymała stypendium Burmistrza Miasta Augustowa w kwocie 750 zł miesięcznie. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Drugą stypendystką w kategorii do 26 lat włącznie - muzyka i śpiew została Karolina Kuśmierz. Młoda pianistka otrzymała stypendium Burmistrza Miasta Augustowa w kwocie 750 zł miesięcznie. Dorobek artystyczny Karoliny Kuśmierz, mimo młodego wieku, jest przeogromny. Jest laureatką kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ll
ll 26.02.2018, 19:32
A gdzie stypendia artystyczne powyżej 26 lat, o które była afera?

Pozostałe