Niemożliwe coraz bardziej realne 

  • 19.02.2018, 15:17 (aktualizacja 19.02.2018 15:25)
  • Bartosz Lipiński
Niemożliwe coraz bardziej realne
Wielu mieszkańców Augustowa chciałoby podłączyć swój dom pod ogrzewanie miejskie, co mogłoby też działać korzystnie na jakość wdychanego przez nas powietrza. Do tej pory problemem były koszty takiego przedsięwzięcia, sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych, będące niejednokrotnie barierą nie do udźwignięcia. Pojawiają się sygnały, że szykuje się spora niespodzianka i długo oczekiwany przełom.

Dramatyczna sytuacja od lat nierozwiązana

Kłopot ze smogiem w grodzie nad Nettą jest powszechnie znany. Dość powiedzieć, że podobnie jak w całej Polsce zdarzają się u nas takie dni, w których powietrze jest zdecydowanie poniżej wszelkich norm. Tradycyjnie najgorzej jest nocą. Żeby lepiej uwypuklić skalę tego zjawiska warto sobie uświadomić, że w zachodnich miastach europejskich w zaistniałej sytuacji zamknięte byłyby szkoły oraz niektóre inne placówki użyteczności publicznej. Od dawna alarm w tej sprawie podnosi Marian Dyczewski. Przypomnijmy, że temat walki ze smogiem społecznik poruszał m.in. na sesji rady miasta z 25 października ur., kiedy większość osób w sali plenarnej urzędu zaabsorbowana była pytaniami o szanowanie praw kobiet w magistracie. Tym bardziej nie może dziwić, że zagadnienie uciepłowienia miasta pojawiło się na niedawnym zebraniu TMZA, w którym uczestniczyło grono radnych. Dyczewski przypomniał, że dokładnie rok temu burmistrz zorganizował spotkanie z firmą zajmującą się gazyfikacją. Jego zdaniem mimo przychylnych deklaracji niewiele udało się w tej materii wdrożyć, choć jest też pewne światełko w tunelu.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe