Radny Krzywiński stracił stanowisko

  • 14.02.2018, 15:37 (aktualizacja 14.02.2018 17:43)
  • Bartosz Lipiński
Radny Krzywiński stracił stanowisko
Z początkiem lutego radny Wojciech Krzywiński otrzymał stanowisko w miejskiej spółce MPEC jako specjalista ds. strategii i rozwoju. Ta sytuacja wzbudziła oburzenie niektórych środowisk i zdaniem wielu postawiła pod znakiem zapytania jego obiektywizm jako przewodniczącego komisji rewizyjnej podczas rozpatrywania skarg na działalność burmistrza. Niekomfortową rzeczywistość dostrzegli też niektórzy członkowie komisji. Radni podjęli decyzję będącą pokłosiem wydarzeń ostatnich tygodni.

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, do kupienia od czwartku, 15 lutego. Zapraszamy do lektury!

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
elektor
elektor 2.03.2018, 07:31
Niech ktoś napisze jak zagłosować bo nie umiem a mam kandydata
tv
tv 1.03.2018, 05:52
Transmisja obnażyła kompetencje radnych burmistrza i pracowników
czytelnik
czytelnik 16.02.2018, 20:03
Ciekawe jak dyrektor pecu i ten nowy pracownik mogą spojrzeć w oczy pracownikom ?
Hela
Hela 16.02.2018, 10:59
Czas robić podstronę: www.misiewicze.augustow.pl :)))
Tede
Tede 16.02.2018, 13:10
Plakietka polityczna dużo mówi. PIS i wszystko jasne. Ale stare szczury z PO też stołkami sie zmieniali i do dziś mają cieplutkie stołki.
Korwin
Korwin 17.02.2018, 08:51
Dokladnie w POwiecie zrobili przechowywalnie platformersów i juz powoli widac pierwsze skutki. Stara maksyma mierny ale wierny w partiach typu PO SLD PIS PSL zawsze będzie funkcjonować póki będą to wodzowskie partie.
ciekawy
ciekawy 17.02.2018, 12:27
a jakie to skutki?
tadeusz
tadeusz 16.02.2018, 09:51
Jak to Dyrektor nie udziela wywiadu jeśli to on zatrudnia. To on składał wniosek do rady o utworzenie tego stanowiska.
Antonio
Antonio 16.02.2018, 11:35
Te pytania proszę kierować do Burmistrza, jest to jego wniosek i polecenie. Nie czepiajcie się dyrektora spółki, on tego nie chciał. Proszę nie zapominać jak zostali odwołani prezesi Necka i Kodremu. Władza robi co chce. Takie czasy nastały.
Jok
Jok 16.02.2018, 15:53
Zapomniałeś dodac ze czytelnicy i dziennikarze zrobili nagonke za mieszkania. Wszyscy krzyczeli więc burmistrz zrobił to co chcieli szanowni czytelnicy
Ja
Ja 17.02.2018, 09:07
I ten sam burmistrz poleca zatrudnienie kolesi.
pytanie
pytanie 16.02.2018, 14:38
nie broń go, przecież nie musiał zatrudniać. Jeżeli ugiął się pod polityczną presją to co to za Prezes? i jak do tej pory dobierał ludzi?
Leon
Leon 17.02.2018, 08:55
Zapewne, ciekawe jak następca będzie pracował w takich realiach politycznych. Szczerze życzę mu sukcesów i zdrowia.
Władek
Władek 16.02.2018, 11:22
Nieprawda, to Rada i Pan Burmistrz polecili utworzyć stanowisko w PEC. Dyrektor wykonał polecenie.
haha
haha 18.02.2018, 23:56
rada? a ciekawe kto? :)
Wyborca
Wyborca 16.02.2018, 09:01
Teraz to jeszcze nic strasznego ot radny z PiS załatwił sobie fuch dobrze płatnł taki Augustowski Misiewicz Ale co będzie z PEC-m jak odejdzie na emeryturę obecny Prezes bo po to storzono to stanowisko i wprowadzono Radnego żeby zastąpił niebawem prezesa ma niby zdobyć,, doświadczenie,, i mieszkańcy w wyborach niech wezmą to pod uwagę bo ciepło będzie kosztować.... Gonić misiewiczćw i pisiewiczów...
Jaś
Jaś 17.02.2018, 09:05
I tu się nie zgadzam, na stanowisko dyrektora MPEC zgodnie z prawem musi być.
Jaś
Jaś 17.02.2018, 15:31
Nie dopowiedziałem : na stanowisko Dyrektora musi być konkurs.
Tede
Tede 16.02.2018, 13:12
Dlatego nigdy nie głosowałem na PIS i nigdy nie zagłosuję. Na starych POwskich wyjadaczy jak starosta, Romuś i spółka też nie będę głosował.
Herman
Herman 16.02.2018, 08:44
Artykuł na Współczesnej czytałem. Stanowisko specjalnie utworzone dla tego Pana pod koniec stycznia, aby mógł je zająć od lutego. Na pytanie dziennikarza, czym będzie się zajmował, dyrektor MPEC odpowiedział: nie udzielam wywiadów w tej sprawie. Przewodniczący rady nadzorczej spółki twierdzi, że żadne konkursy na to stanowisko nie są wymagane, a pośpiech w utworzeniu i obsadzeniu stanowiska wynika z tego, że "wiele zadań nie było realizowanych". WK odpowiedziałny będzie za: pozyskiwanie klientów i gazyfikację Augustowa, tym samym za ograniczenie smogu. ;-) Krzywiński pytany o etykę odpowiedział: oponenci najpierw powinni przyjrzeć się sobie, a później rzucać kamieniami w innych (czyli tak samo jak po słynnych bluzgach w oświadczeniu - stara śpiewka). Brawo WY, brawo PIS.
dramat
dramat 16.02.2018, 14:41
pozyskiwanie nowych klientów? a to PEC ma problem z klientami? raczej z nadmiarem! ja czekałam na przyłączenie aż dwa lata! taka jest kolejka
ja
ja 16.02.2018, 11:15
Dramat
zdegustowana
zdegustowana 15.02.2018, 21:20
Parafrazując prezydenta: Ojczyznę dojną Pan nam raczył dać...
Augustowianin
Augustowianin 15.02.2018, 13:21
Bardzo dobrze, że stracił stanowisko w urzędzie. Taki sobie poradzi, a szczególnie z pomocą Burmistrza, jak to miało miejsce zatrudnienia w MPEC
trutu
trutu 18.02.2018, 23:59
jak szybko pokazał nam, że wsiąkł w PiS. Najpierw PO, później NM, a teraz PiS. Co dalej Panie Burmistrzu? a jak w wyborach się nie uda?
rada
rada 16.02.2018, 14:46
jestem zdegustowana działaniem Burmistrza jeśli to prawda....
mieszkaniec
mieszkaniec 19.02.2018, 10:56
Walulik startował z listy PO w wyborach do Sejmiku i popierał kandydata Sieńkę na burmistrza. Jak platformie spadło poparcie, to stwierdził, że jest bezpartyjny i zakolegował się z NM Teraz widzimy, że bliżej mu chyba do kolejnej partii. Ważne, żeby poparcie było
ja
ja 15.02.2018, 09:37
Dobrze, ze radni zareagowali na te całą sprawę. Co mogli zrobić, to zrobili. Podajcie jeszcze kto jak głosował, bo to też może wiele mówić o całej sprawie
Glut
Glut 15.02.2018, 08:52
Z wiejskiego ośrodka kultury do MPEC jako specjalista ds. strategii i rozwoju? Czyli będzie odpowiadał za rozwój energetyki cieplnej, wzrost przychodów spółki, przyłączanie nowych budynków, wdrażanie nowych technologii, pozyskiwanie pieniędzy z UE. :-)))))))

Czy ktoś zapytał tego 62 letniego Pana jaką ma wizję rozwoju MPEC i jakie są najnowsze trendy w energetyce cieplnej? Czy ten przedstawił jakiś konkretny plan rozwoju spółki, że z marszu został zatrudniony? Czysta polityka wg mnie i nic więcej.
Tromek
Tromek 15.02.2018, 10:36
Doswiadczenie ma w cieplownictwie bo w domu pali w piecu CO, pozatym kupuje opal wiec ma rozeznanie na rynku:) to tak jak z Cieslikiem, zrobili go prezesem PKSu bo mial prawo jazdy wiec sie nadaje. Partyjne patologie wychodza i tyle w temacie: PiS, PO jedno zlo.
Aug
Aug 16.02.2018, 09:32
Doświadczenie cieślika porównujesz z radnym Krzywińskim to jakaś paranoja Cieślik przez prawie 14 lat nadzorował spółki miejskie to za jego czasów spółki postawiono na nogi zinwestowano dzisiątki miljonów złotych w ich modernizacje.uciepłowninie miasta pobudowano stację uzdatniania wody zmodernizowano oczyszczalnię ścieków kilometry sieci kanalzacyjnej wodociągowej ciepłowniczej zaglądnij do dokumentów pozyskano z zewnątrz finanse nic się nie zdarzyło bez jego udziału ale potrafił właśnie współpracować .....
MilkiWay
MilkiWay 16.02.2018, 13:15
Co ty z tymi Cieślikowymi dokonaniami? Tu chodzi o skakanie ze stołka na stołek. Że polityczne umocowanie zapewnia posade.
XXX
XXX 16.02.2018, 12:39
No właśnie. Jak ktoś porównuje rzekome sukcesy obecnych radnych (większość na papierze a reszta z udziałem kasy obywateli) do tego, co zrobił Cieślik dla miasta przez te lata to chyba sądzi, że to wszystko było w Augustowie od początku świata. I to jest bezczelność wynikająca jedynie z chęci dorwania się do władzy, że się obłowić. Trochę obiektywizmu lub leki na odświeżenie pamięci.
Samochwała
Samochwała 16.02.2018, 12:30
"Miljony" to chyba Ty sam sobie piszesz te komentarze samochwalące.
driver
driver 15.02.2018, 12:03
a jak i spolke polozyl na lopatki to dali mu posadke w wydziale komunikacji bo przeciez robil w transporcie to sie zna
fuujjjj
fuujjjj 15.02.2018, 23:44
Rozłożył na łopatki? Chyba wręcz odwrotnie. Oddawał spółkę do Białegostoku w dobrej kondycji (decyzje zapadły wyżej). Poza tym w wydziale komunikacji akurat był konkurs, więc nie "dostał", tylko wygrał. Niestety miasto nawet nie zachowuje pozorów przyzwoitości.
narada
narada 16.02.2018, 14:47
to akurat prawda, zero konkursu i zero oceny kwalifikacji. Nawet w PECu jest wielu specjalistów, którzy naprawdę znają się na rzeczy. Ciekawe kto następny z PiSu dostanie stołek
Bileterka
Bileterka 16.02.2018, 13:16
Zaoral augustowski PKS tam gdzie teraz Biedronka stoi.
Kierowca
Kierowca 16.02.2018, 22:47
A obecne władze spółki Nova pan Dyjuk i władze miasta chcą sprzedać i zlikwidować dworzec, autobusowy PkS
Pedagog
Pedagog 16.02.2018, 08:10
To tak jak konkurs na dyrektora Sp4 wygrała kandydatka przeniesiona w teczce od szkiladzia... Ot i mi konkurs gdzie wiadomo kto wygra...
nauczycielka
nauczycielka 16.02.2018, 10:27
I ten sam Szkiłądź potem przyczynił się do jej zwalniania? Mało wiarygodnie to brzmi. Jeśli ktoś ją w ogóle popierał z PiS to raczej nie kierownik. Sam pomyśl, kto jej potem tak zaciekle bronił...
radny T. Miklas
radny T. Miklas 16.02.2018, 13:50
Szanowni Państwo
Zwolnienie Pani Dyrektor Sp4 odbyło się z istotnym naruszeniem prawa. .Wykazał to Podlaski Kurator Oświaty ,Wojewoda i Wojewódzki Sąd Administracyjny..Nie ma tu wielkiej tajemnicy . Problemem jest to ,że burmistrz nie respektuje żadnych z tych rozstrzygnięć ,z których każde jest korzystne dla Pani Dyrektor. Dodatkowo burmistrz zarządza nowy konkurs ,powodując jeszcze większy zamęt prawny
Jeżeli macie Państwo wątpliwości w tej i w innych sprawach ,to zapraszam na sesję 21 lutego 2018r . o godz. 16
Podpowiem tylko że rada miejska nie wydała uchwały nakazującej burmistrzowi zatrudnienie w MPEC radnego Wojciecha Krzywińskiego
Elka
Elka 27.02.2018, 16:41
Nie ma co rozdzierać szat. Do komisji konkursowej oceniającej kandydatów na nowego dyrektora SP 4 burmistrz powołał radnego Krzywińskiego (zna się na wszystkim). Wszystko zostanie w rodzinie.
rura
rura 28.02.2018, 05:55
Czas na wodociągi.Tam też go będą potrzebować bo sie zna na wszystkim.
nowe stanowisko?
nowe stanowisko? 28.02.2018, 10:13
poczekaj, jest jeszcze tylu radnych rzekomego PiS u których należy przytulić szukając wsparcia .... już podobno niektórzy są stałymi gośćmi w Urzędzie więc zapewne w tym tygodniu kolejne zmiany kadrowe......
wef
wef 27.02.2018, 20:31
To żart? No nie wierzę! Bluzgacz ordynarny wybiera dyrektora. Parodia.
Wkurzony
Wkurzony 27.02.2018, 20:10
No bez jaj!
???
??? 27.02.2018, 21:50
Zarządzenie burmistrza wisi na BIPie, można sprawdzić. Czy kandydaci będą odpytywani ze znajomości bluzgów?
wolny obywatel
wolny obywatel 19.02.2018, 13:04
Burmistrz i Przewodniczący rady nadzorczej MPEC byli inicjatorami utworzenia stanowiska
fed
fed 17.02.2018, 08:44
I kierownik edukacji z PIS też. Tak dla ścisłości.
Irenka S.
Irenka S. 16.02.2018, 23:08
Byc moze jakies nieprawidlowosci prawne tam byly, ale dla dobra uczniow nalezalo zareagowac na to co dzialo sie w szkole, bo chyba sytuacja doszla do sciany. Taki obraz wylanial sie z doniesien medialnych. Zreszta rozne oswiadczenia bylej dyrektorki tez nie wystawialy najlepszego swiadectwa tej sprawie. Co do innych argumentow:
1. wojewoda z PiS
2. kurator z PiS
3. dyrektorka z PiS (startowala w wyborach z tej listy)
4. lokalni obroncy z PiS.
Co tu komentowac? A orzeczenie sadu nie jest prawomocne...
Ewa
Ewa 19.02.2018, 13:10
Z jaką dezaprobatą dla łamania prawa pisze pani " być może jakieś nieprawidłowości prawne tam były..." i uważa, że doniesienia medialne były tak obiektywne, iż można było posunąć się do zniszczenia godności tej kobiety, która całkiem nie pchała się na to stanowisko. W pierwszym konkursie na stanowisko dyrektora tejże szkoły nie startowała. To kierownik edukacji na siłę szukał kandydata. A co do wyliczania kto jest z PIS, to uważam, że kierownictwo PIS powinno przyjrzeć się, jak to kierownik edukacji po wcześniejszym zaliczeniu przygody z UW i zachęcaniu zwolenników PIS, by po przegranych przez niego wyborach na burmistrza Augustowa oddali swoje głosy na kandydata całym sercem od lat związanego z SLD, wszedł do tej partii i robi bardzo złą robotę nie respektując prawa, zastraszając innych sądem ( można to odsłuchać, gdyż teksty te pochodzą z posiedzenia Rady Miejskiej bądź komisji edukacji) czy wykorzystując swoje stanowisko stosuje mobbing wobec jednej z nauczycielek SP 4. A swoją drogą pełniąca obowiązki dyrektora szkoły pani też w niedalekiej przeszłości, bo w 2010r startowała z listy PIS w wyborach samorządowych, a jej działania naprawdę są dalekie ideałom przyświecającym gorliwym członkom PIS. Niestety wielu w PIS znalazło się przypadkiem i nad tym boleję, bo dzięki ich bzdurnym decyzjom, krzywdzącym ludzi działaniom tracą uczciwi radni, posłowie. Ci, którzy nigdy nie zhańbili się dwulicowością bądź noszeniem płaszcza na dwóch ramionach niejednokrotnie otrzymują niewinnie baty za kolegów z partii, którzy niczym przebierańcy tam trafili.
Irenka S.
Irenka S. 19.02.2018, 14:33
Nie mam dobrego zdania o kierowniku edukacji w Augustowie i rzeczywiscie z dezaprobata mysle o lamaniu prawa, bo powinno byc ono nadrzedne (choc ostatnie czasy każą w to wątpic), ale uwazam, ze gdyby w tej szkole wszystko dzialo sie OK, to nikt by dyrektora tak szybko nie zwalnial. Musialy byc powody. Natomiast ta cala partyjna obrona mnie nie przekonuje. Jedynie wyrok sądu, a ten jest nieprawomocny.
Janusz
Janusz 19.02.2018, 21:37
A może po prostu nie wszystko OK jest ze sposobem kierowania miastem i augustowską oświatą.
Na pewno każdy z nas zetknął się, albo przynajmniej słyszał o sytuacji, kiedy niewielka, ale zdeterminowana grupa ludzi nadaje ton całemu otoczeniu, a nawet społeczności. Często wpływ taki jest wręcz toksyczny, rakotwórczy i po prostu prowadzi do niszczenia ludzi. Dziś niestety obserwujemy to w Augustowie. Niszczeni są ludzie uczciwi, o niezachwianych postawach, a promowani są ludzie chwiejni, bez kręgosłupa moralnego, dla których mało istotne są wartości pod którymi się podpisują. Dziś uzurpują sobie prawo do występowania pod szyldem PiS, a wczoraj wojowali w szeregach PO czy Unii Wolności, jak chociażby Walulik, Szkiłądź czy Krzywiński.
krzysio
krzysio 20.02.2018, 21:33
szefowa USC nagle zostaje sekretarzem miasta? po co takiem urzednikowi z ktorym nigdy nie bylo problemow i ktory spokojnie moglby siedziec tam do emeryturki taka zmiana stanowiska ?
masakra co rzadza wladzy robi z ludzmi...
akt stanu cywilnego
akt stanu cywilnego 21.02.2018, 21:28
już dzisiaj zdjęto tabliczkę a więc ktoś spostrzegł, że nie do końca było to zasadne :)
Poiuytrewq
Poiuytrewq 17.02.2018, 11:00
Na miescie mowia ze kierownik zostanie kuratorem.Oczywiscie rozumiem w takiej sytuacji ze bedzie konkurs na wolne stanowisko kierownicze w miescie. XD
wd
wd 18.02.2018, 18:49
Hy hy hy. Yhyyyyyy ;-)
Haha
Haha 16.02.2018, 21:18
Na sesjach radni cały czas się kłócą. Jak zwykle nikogo nie będzie i znowu lipa. Nie ma po kim jeździć. Dalej niech radni gryzą się miedzy sobą hahaha
nana
nana 16.02.2018, 10:22
Nikt inny się nie zgłosił, więc wygrał jedyny kandydat - p. Cieślik. Gdyby wygrał, mimo że byli inni kandydaci, mógłbyś pisać o "przyniesieniu w teczce". A tak to tylko fantazjujesz :))
sprawiedliwy
sprawiedliwy 14.02.2018, 22:11
Brawo! Najpierw była historia z bluzgami nagranymi na sesji, potem historia etatu. Dobrze, że są jeszcze tacy, których nie wchłonął układ pod nazwą "rączka rączkę myje". Brawo za decyzję!
ll
ll 14.02.2018, 21:11
Że stracił to stracił. Ale pytanie brzmi czy odprawę dostał!
mnbvcxz
mnbvcxz 14.02.2018, 22:04
myślę że jeśli chodzi o utratę stanowiska - chodzi o rolę przewodniczacego komisji rewizyjnej i tyle.
ll
ll 15.02.2018, 08:16
Ale zaraz zaraz - nie można być radnym i zarządzać spółką komunalną. Musiałby zupełnie zrezygnować z mandatu.
lipa
lipa 15.02.2018, 10:44
Dokładnie - radny miejski i JST (100% udziałów miasta) to się kłóci. Niezgodne z prawem.
Adaś
Adaś 14.02.2018, 17:42
To rozdawnictwo stołków w całym kraju między pisowskie łby jest obrzydliwe. Nie ważne czy się zna czy nie, byle był BMW i popierał PIS, a już jest fachowiec. Ani konkursu ani nic. Partyjniackie koneksje. I jak ma być dobrze? Do wyborów trzeba iść i podziękować takim osobom.
sprawiedliwy
sprawiedliwy 14.02.2018, 22:12
Otóż to!
edek
edek 14.02.2018, 17:37
Stracić stanowisko to powinien ten co zatrudnił .
Bartek
Bartek 15.02.2018, 13:40
Zatrudniony został na Polecenie Burmistrza,a nie jak Burmistrz twierdzi,że nie wtrąca się w sprawy kadrowe spółki.Krzyś
?
? 19.02.2018, 00:02
skoro tak tu wszyscy twierdzą to co się stało, że Prezes się ugiął?
ja
ja 15.02.2018, 16:41
O to właśnie chodzi, karty rozdaje burmistrz i jego nowo przytuleni pracownicy.
Sedek
Sedek 14.02.2018, 17:01
I dobrze, że stracił. Teraz pytanie: czy ten co podjął decyzję o zatrudnieniu został rozliczony?
obywatel
obywatel 15.02.2018, 09:58
Dostał odgórny nakaz zatrudnienia i tyle w tym temacie.
Jest to brudna polityka PIS....
chwytliwy tytuł
chwytliwy tytuł 14.02.2018, 22:31
Stracił... ale nic nie znaczącą fuchę w komisji rewizyjnej :) Daliście się nabrać?
sprawiedliwy
sprawiedliwy 14.02.2018, 22:12
Też jestem ciekaw.
Ben
Ben 14.02.2018, 16:43
przegiął palkę i dostał po uszach:)
www
www 14.02.2018, 15:57
i to jest dobra wiadomość.

Pozostałe