Drzewa padły jak zapałki

  • 14.02.2018, 15:25 (aktualizacja 14.02.2018 15:52)
  • Bartosz Lipiński
Drzewa padły jak zapałki
Rozpoczęły się intensywne prace związane z przygotowaniem terenu do powstania przy augustowskim szpitalu lądowiska dla śmigłowców medycznych. O inwestycji zrobiło się głośno w pierwszej połowie ubiegłego roku, kiedy oczekiwano na decyzję środowiskową burmistrza. Przeciwnicy przyjętej lokalizacji podnosili argument konieczności wycięcia dużej ilości wiekowych sosen przy szpitalu oraz części drzew z cmentarza parafialnego.

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, do kupienia od czwartku, 15 lutego. Zapraszamy do lektury! *Poniżej publikujemy film i zdjęcia pokazujące teren przyszłego lądowiska po dokonanej niedawno wycince drzew.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
odpowiadający co dalej
odpowiadający co dalej 1.03.2018, 05:09
Kolego proponuję dla dr Google zadać pytanie: Jakie są wymagania dla lądowisk szpitalnych oddziałów ratunkowych ??? Myślę, że jak przeczytasz kilka stron rozporządzenia to znajdziesz wszystkie odpowiedzi na zadane pytania ;)
Ciekawy co dalej
Ciekawy co dalej 14.02.2018, 17:48
Szkoda tak wielu zdrowych drzew, ale tu stan wyższej konieczności. Teraz pytanie: część tego pola będzie płytą lądowań. Co z resztą tego wielkiego placu? Jakaś alejka spacerowa od konopnickiej do szpitalnej? Kawałek parkingu przy konopnickiej? Może jakiś mini park dla pacjentów jak w cywilizowanych krajach? Czy tylko placek betonu, bariery dźwiękochłonne i jakieś tam krzaczony na odczepnego posadzą, a reszta bajzel? I czemu tam nic się nie dzieje?

Pozostałe