„Bielszy odcień bluesa” ponownie w Augustowie

  • 19.02.2018, 09:47
  • Beata Perzanowska
„Bielszy odcień bluesa” ponownie w Augustowie
Bluesowa augustowska młodzież po raz drugi stanęła na wysokości zadania i z wielkim entuzjazmem uczestniczyła w audycji na żywo, prowadzonej przez Jana Chojnackiego w Radiowej Trójce. Transmisja koncertu Hard Times Trio odbyła się w czwartek, 8 lutego, z Karczmy Kaktusik w Augustowie.

Już od kilku lat w okolicy Walentynek w Kaktusiku odbywają się bluesowe koncerty. W tym roku muzyczna uczta odbywała się w Tłusty Czwartek. Warto wspomnieć, że po raz drugi, koncert był transmitowany na żywo w Radiowej Trójce. Zanim jednak redaktor Jan Chojnacki poprowadził z Augustowa audycję „Bielszy odcień bluesa” zebrani fani tego gatunku mogli wysłuchać występu duetu Knitter- Ziętek. Należy dodać, że Joanna Knitter jest bardzo dobrze znana augustowskiej bluesowej publiczności, bo występowała na Blues Maratonie. Natomiast Jarosław Ziętek to twórca duetu Gremplina, który założył wraz z frontmenem legendarnej trójmiejskiej Bielizny Jarosławem Janiszewskim (obecnie Czarno- Czarni). Po tej niezwykłej muzycznej uczcie, podczas której można było posłuchać nie tylko bluesowych coverów, jak i pastiszowych utworów z tekstami wywołującymi salwy śmiechu, rozpoczęła się audycja w Trójce. Jan Chojnacki przywitał wszystkich, a potem rozbrzmiała muzyka Hard Times Trio w składzie Łukasz Wiśniewski (frontmen Kraków Street Band), Marcin Hilarowicz i Piotr Grząślęwicz. Muzykę trio publiczność przyjęła bardzo entuzjastycznie, co było słychać w radiowej audycji. Nie zabrakło też bisów. Koncert był też takim przedsmakiem Augustowskiego Blues Maratonu, który odbędzie się latem. Czwartkowy koncert zorganizowany został przez Augustowskie Placówki Kultury i Sławomira Mitrosa, współtwórcy bluesowego festiwalu w Augustowie.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe