30 lat z piórem i farbami w ręku  

  • 19.02.2018, 06:35
  • Jolanta Wojczulis
30 lat z piórem i farbami w ręku
Jest bardzo ciekawa świata, uwielbia przyrodę i nieustannie poszukuje nowych wyzwań. Z nietuzinkowym talentem przelewa na papier w postaci słów i obrazów to co jej w duszy gra. Barbara Gałczyńska, augustowska poetka, prozatorka i malarka podczas swojego wernisażu „Zaułki” uroczyście obchodziła 30-lecie pracy twórczej.

W piątek, 9 lutego, sala Miejskiego Domu Kultury w Augustowie wypełniona była po same brzegi. Przybyło kilkadziesiąt osób, które kwiatami, prezentami i ciepłymi słowami chciały podziękować Barbarze Gałczyńskiej za dostarczone im w wierszach i obrazach doznania.

Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło burmistrza Wojciecha Walulika oraz starosty Jarosława Szlaszyńskiego. Obaj panowie skierowali do artystki słowa uznania i podziękowali

za jej wkład w kulturę Augustowa oraz za promowanie naszego pięknego regionu w wierszach i na obrazach.

-Gratuluję tak wspaniałego jubileuszu. Uczyniła pani nasze życie bardziej barwnym, poetyckim i romantycznym i za to serdecznie dziękuję. Myślę, że wszystko co najlepsze jeszcze przed panią. Życzę wszystkiego dobrego na nadchodzącą przyszłość i dziękuję za dotychczasowy dorobek –powiedział burmistrz.

-Wszystkie piękne rzeczy, wydarzenia które dzieją się w Augustowie w obszarze kultury i literatury bardzo nas cieszą –dodał starosta. -Jesteśmy dumni, że mamy takich wspaniałych ludzi.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe