Gazyfikacja receptą na smog 

  • 10.02.2018, 14:00 (aktualizacja 10.02.2018 14:25)
Gazyfikacja receptą na smog
Styczeń pod względem aury był w Augustowie wyjątkowo łaskawy. Sporadyczne opady śniegu, temperatury powietrza dalekie od ekstremalnych. Nie oznacza to jednak, że tej zimy siarczysty mróz już do nas nie zawita, a wraz z nim dobrze znany problem smogu. Nad zażegnaniem wstydliwej przypadłości miasta mieniącego się uzdrowiskowym od lat debatują włodarze, jednak do tej pory kończyło się to jedynie na czczych rozważaniach.

Marian Dyczewski apeluje do radnych

Dyskusję na temat zanieczyszczenia powietrza w mieście na komisji rozwoju z 26 stycznia poprzedził niemiły akcent. Przewodniczący komisji rozwoju Paweł Kotwica zamknął obrady bez pytania o to, czy są do omówienia sprawy różne, nieujęte w porządku posiedzenia. Jest to tym bardziej dziwne, gdyż w sali plenarnej urzędu byli jeszcze mieszkańcy, którzy mogli przyjść na komisję z konkretnymi postulatami. Szybko podjęta interwencja przez Mariana Dyczewskiego skłoniła przewodniczącego do wznowienia obrad, choć niektórzy członkowie komisji zdążyli już w pośpiechu opuścić gmach magistratu. Szkoda, że niezwykle ciekawy i ważny temat nie został wysłuchany przez wszystkich. Społecznik poruszył kwestię smogu.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kj
kj 10.02.2018, 18:16
W Poznaniu 2 chałupy wyleciały w powietrze. Polacy żałują 100 zł na czujki. Więc jak gazyfikacja ma iść do przodu to jednocześnie z budową cmentarza.
PS. Nikt nie zmusi nikogo do zmiany pieca, ale jak będzie to opłacalne to ludzie bez przymusu sami ustawią się w kolejki. Gdy grzanie bedzie kosztowało tyle samo, ale odpadnie popiół i targanie węgla to już samo to jest korzystne i MPEC będzie miał klientów. Niech UM zapewni rury i zmniejszy niebotyczny koszt podłaczenia.

Pozostałe