Lekkoatleci szlifowali swoją formę

  • 13.02.2018, 07:00
Lekkoatleci szlifowali swoją formę
Augustowscy miłośnicy królowej sportu cały czas pracują nad swoją formą. Lekkoatleci UKS Technik Augustów podobnie jak w latach ubiegłych pojechali do Zakopanego na obóz sportowo-rekreacyjny.

Jedna z najstarszych dyscyplin sportu, oparta na naturalnym ruchu czyli, lekkoatletyka zagościła w naszym mieście naprawdę już dobre, a to dzięki realizacji ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego!”. Zaangażowani trenerzy z Ośrodka Lekkiej Atletyki w Augustowie z przyjemnością prowadzą eventy lekkoatletyczne z uczniami. Regularne ćwiczenia pozytywnie wpływają na rozwój cech motorycznych dzieci oraz poprawiają ich sprawność fizyczną. Dzięki wszelkim treningom młodzi lekkoatleci radzą sobie znakomicie, czego dowodem są liczne medale młodych sportowców zdobywane na różnego rodzaju zawodach.

Młodzi pasjonaci sportu nie tylko biorą udział w różnych zajęciach, ostatnio lekkoatleci z UKS Technik Augustów z powodzeniem uczestniczyli w zimowym obozie kondycyjnym w Zakopanem (27 stycznia -4 lutego), na którym pracowali nad swoją formą.
-Na obozie przygotowywaliśmy się do wiosennych biegów przełajowych, dlatego pracowaliśmy nad wytrzymałością, siłą biegową i sprawnością ogólną - trener UKS Technik Augustów, Jolanta Sowól. –Ponadto młodzi ludzie mieli okazję zwiedzić stolicę Tatr. Wyśmienite warunki i doskonała baza sportowa sprawiły, że proces treningowy odbywał się bez zakłóceń, a zawodnicy byli zmotywowani do pracy nad swoją formą sportową. Społeczność UKS Technik Augustów serdecznie dziękuje Urzędowi Miasta za dofinansowanie wyjazdu do Zakopanego.

Augustowscy lekkoatleci z UKS Technik Augustów nadal będą brać udział w wielu sportowych przedsięwzięciach, a to wszystko dzięki podpisaniu przez Burmistrza Miasta, pana Wojciecha Walulika, na kolejny rok 2018 porozumienia, dotyczącego udziału szkół w programie upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie lekkiej atletyki „Lekkoatletyka dla każdego”.

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe