Złota rybka w bibliotece

  • 10.02.2018, 08:51
Złota rybka w bibliotece
Mali augustowianie przekonali się, że nie można być samolubnym, próżnym i zachłannym, bo zostaniemy ukarani. Taką naukę dzieci odebrały dzięki przedstawieniu „Złota Rybka”, które mogły obejrzeć Osiedlowym Domu Kultury

Najmłodsi uczniowie augustowskich szkół podstawowych nie narzekali na nudę podczas ferii. Mieli zorganizowanych mnóstwo atrakcji. Wśród była między innymi inscenizacja bajki „O rybaku i złotej rybce”, także ci, którzy jeszcze się nie zetknęli z tą bajką poetycko zapisaną przez Aleksandra Puszkina, otrzymały taką możliwość. W czwartek, 25 stycznia, swoją wersję historii o rybaku i jego chciwej żonie przedstawili dobrze już znani naszym milusińskim aktorzy ze studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa.

-Oryginalna scenografia, barwne i wyraziste postacie spodobały się młodej publiczności –mówią pracownicy biblioteki publicznej. -Aktorzy szybko nawiązali kontakt z dziećmi, które współtworzyły spektakl, aktywnie włączając się do wspólnej zabawy.

Jak każda bajka, także i historia o złotej rybce ma za zadanie nie tylko bawić ale i uczyć.

-Dzieci przekonały się, że nie można być samolubnym, próżnym i zachłannym, bo zostaniemy ukarani tak jak chciwa i kapryśna żona rybaka, która ciągle chciała więcej i więcej –dodają organizatorzy wydarzenia. -W życiu liczy się dobro, uczciwość i szacunek do drugiego człowieka.

Organizatorem przedstawienia były Augustowskie Placówki Kultury -Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie. Aktorów i publiczność przyjął gościnny Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie.

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe