Kajakarze pożegnali swoją bazę 

  • 8.02.2018, 07:05 (aktualizacja 08.02.2018 10:14)
Kajakarze pożegnali swoją bazę
Spartańskie warunki pójdą w zapomnienie. W Augustowie rozpoczyna się bowiem budowa nowej bazy dla kajakarzy. Środowisko augustowskich kajakarzy skrzyknęło się i z nostalgią, ale też pełni nadziei na lepsze, pożegnało swoją starą bazę kajakową nad rzeką Nettą.

Budowa nowej bazy stała się faktem. Długo oczekiwane przez augustowian, a przede wszystkim środowisko kajakarzy przedsięwzięcie, w końcu zostanie zrealizowane.Plac na którym powstanie nowy ośrodek sportów wodnych został przekazany już wykonawcy. Augustowscy kajakarze nie kryją zadowolenia z tego faktu.

-Po tylu latach czekania to jakbyśmy Pana Boga złapali za nogi –powiedział nam trener Jerzy Grąbczewski.

Przypomnijmy, że stara, prawie pięćdziesięcioletnia baza dla kajakarzy odstraszała wyglądem i zdecydowanie nie spełniała ich oczekiwań. Stanowił ją drewniany barak i stary hangar.

-Poprzedni trenerzy własnoręcznie budowali go w latach 70-tych, potem jako młody zawodnik pamiętam, że pomagałem wylewać beton pod drugi hangar, bo sekcja nam się rozrosła i od tamtej pory praktycznie nic się nie zmieniło. Często więc jak były jakieś usterki naprawialiśmy je sami korzystając z własnych środków – powiedział kajakarz Adam Wysocki, zdobywca między innymi dwóch złotych, dziewięciu srebrnych oraz siedmiu brązowych medali w mistrzostwach świata w kajakarstwie.

Mimo niekomfortowych warunków stara baza na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich kajakarzy, którzy tam trenowali bądź trenują obecnie. W związku z tym augustowscy kajakarze postanowili oficjalnie pożegnać się z obiektem, który był świadkiem ich wzlotów i upadków i w środę, 31 stycznia, spotkali się przy obiekcie nad rzeką Nettą i wykonali pamiątkową fotografię.

Podczas spotkania obecny był burmistrz Augustowa Wojciech Walulik, trenerzy, zawodnicy oraz osoby związane z tym miejscem.

-Długo na to czekaliśmy. Jest to więc historyczny moment dla augustowskiego kajakarstwa– powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik, były zawodnik sekcji kajakarstwa AKS Sparty Augustów– Dzięki tej ważnej inwestycji nasi kajakarze zyskają w końcu godne warunki do uprawiania tej wspaniałej dyscypliny sportu. Ponadto baza będzie doskonałą wizytówką naszego miasta, będzie to bowiem ciekawa bryła architektoniczna.

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe